Problémy s učením

Please enter banners and links.

Asi každý z nás sa stretol počas svojho študovania, či už na základnej, strednej alebo vysokej škole, s tým, že sme mali problém pochopiť určitú látku. Či už išlo o dlhodobejšie problémy s nejakým predmetom alebo jednorazové nepochopenie. A tak sa nemôžeme čudovať, že aj dnešné, naše, deti sú na tom rovnako.

U takmer každého z nich totiž občas príde na to, že nastane problém s učením. Čo však v takomto prípade robiť? V prvom rade sa netreba rozčuľovať a radšej brať to s chladnou hlavou. Porozprávajte sa dieťaťom a možno zistíte kde je problém, možno jednoducho bola daná látka zle vysvetlená alebo v tom čase v škole chýbalo a nemal mu to kto vysvetliť.

Ak je to tak, je ideálne to riešiť. Ak šlo matematiku, tak určite neváhajte a oslovte niekoho, kto sa v tom vyzná a dohodnite synovi či dcére jednorazové doučovanie matematiky. Nezabudnite však na to, že najlepšie výsledky takýto proces prinesie ak sa dieťa trošku pripraví a prípadne si pripraví aj otázky, ktorým nerozumie a čo konkrétne teda treba vysvetliť. Takto prebehne doučovanie rýchlo a efektívne.

Ak však máte problém dlhodobejší, tak hlavne pri cudzích jazykoch je lepšie zapísať dieťa do jazykovej školy alebo mu dohodnúť dlhodobejšie a systematické doučovanie angličtiny. Verte, že do cudzích jazykov sa oplatí zainvestovať, pretože v súčasnosti už bez nich nie je ani možné zohnať si prácu a keby chce vaše dieťa v budúcnosti študovať na prestížnej zahraničnej škole, bez výbornej angličtiny sa nezaobíde.

Nech už teda je problém s učením akýkoľvek, tak to nevzdávajte a pomôžte svojmu dieťaťu v snažení. Podporujte ho a ak sa mu nebude dariť, tak sa nerozčuľujte a buďte trpezlivý. Občas sa však stane, že ani doučovanie nepomôže, ak sa však dieťa snaží, aj tak ho pochváľte, pretože nie každý má „bunky“ na všetko.

A ak už príde úspech v podobe jednotky alebo zlepšenej známky na vysvedčení, tak nezabudnite na odmenu. Niekomu možno postačí čokoláda alebo malý výlet. Ak však chcete aj po tejto stránke pôsobiť vzdelávaco, tak skúste poprezerať nejaké internetové kníhkupectvo a kúpte dieťaťu nejakú zaujímavú, zábavnú i poučnú knihu. Širokú ponuku nájdete napríklad v internetovom kníhkupectve http://www.ikarus.sk/.

Ak doučovanie prinesie čo i len malý pokrok, tak sa radujte a možno nabudúce to bude opäť o čosi lepšie.

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net