Priveľká láska nám škodí

Please enter banners and links.

Láska obvykle prichádza odrazu a naraz akoby sme ju nevedeli dávkovať v tých správnych dávkach. Ak milujeme príliš riskujeme, že sa na jednu osobu naviažeme až nezdravým spôsobom čo nie je práve najlepšie. Pokiaľ však lásku dokážete správe rozdeliť predídete veľkému sklamaniu po rozchode. Bude to síce bolieť, ale menej.

 

Keď sme zamilované…

         ..rozmaznávame ho viac než by si zaslúžil. On je pre vás celým svetom, no vy ste iba kúskom v tom jeho. Verte, že on nemá ako jedinú lásku iba vás; do zoznamu ešte patrí dobré jedlo, šport, stretnutia s kamarátmi či garáž. Ženy však niekedy majú iba svojho partnera. Záujmy idú stranou, na kamarátky nezostal čas pretože on je stredom. Vždy keď zavolá ste pripravená ísť aj napriek tomu, že on nemá čas keď to zas potrebujete vy.

Tento postoj však nie je správny. Začnite si vážiť samu seba a najmä nebuďte od neho závislá. Láska je krásna a patrí k životu, no nesmie byť zotročujúca. Bráňte svoje záujmy, zabávajte sa a nenechajte ním ovplyvniť svoje predošlé názory. Iba takto budete naozaj vo vzťahu šťastná.

 

Nezostávajte v tom

         Žiadna závislosť nie je dobrá, takže ani závislosť od jeho lásky vám nepomôže. Milujte ho, ale zároveň si stanovte hranice. Neviažte sa iba na jeho prítomnosť lebo ak váš vzťah náhodou jedného dňa skončí zistíte, že ste mu dala všetko kým on si to vôbec nezaslúžil. Jeho odchod potom rozbije váš svet na kúsky a vy sa nebudete mať čoho chytiť. Popri láske si nechajte priestor aj na záujmy, budujte si kariéru a myslite dopredu. Samostatnosť je kľúčová. Pokiaľ budete na svojom partnerovi závislá nielen čo sa týka vzťahov ale ešte aj financií, po rozchode ľahko upadnete do depresii a dlhov.

Robte veci pre seba a nechajte váš vzťah aj na jeho pleciach. Ak sa pokúsite chvíľu snažiť menej uvidíte jeho (ne)záujem o vašu osobu. Pokiaľ o vás naozaj stojí lásku vám opätuje. V opačnom prípade ste svoje city investovali nesprávne a je na čase odpútať sa. Neplytvajte veľkou láskou, radšej si ju nechajte do zálohy pre toho správneho ktorý to ocení.

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net