Pripravujete sa na pôrod? Vyskúšajte gravidjógu

Please enter banners and links.

Pregnancy-FitnessGravidjóga je jedna z foriem jógy o ktorej vie skutočne málo žien, pričom jej priaznivé účinky na práve toto obdobie ženy sú skutočné obdivuhodné. Ženu pripravuje na pôrod psychicky aj fyzicky. Väčšina žien ktorá jógu počas obdobia tehotenstva preferuje, preferuje aj aktívny prirodzený pôrod.

 

Kedy ju môžete cvičiť?

Gravidjódu môžete cvičiť počas celého obdobia tehotenstva. Odborníci však radia začať s ňou od konca prvého trimestra.  Ohľad treba brať takisto na to aký zdravotný stav má budúca mamička a takisto aká je jej telesná kondícia.  Cvičiť sa odporúča až do pôrodu a to aj v prípade, ak sa bábätko pýta na svet trochu neskôr.

 

Ako prebieha cvičenie gravidjógy

franpreg4

Cvičenie trvá približne jednu hodinu. Ako prvé sa prevádza dychové cvičenie a tzv. napojenie na vaše dieťatko. Zvyšok cvičenia sa cvičí a prevádzajú sa takisto dychové cvičenia. Posledné minúty sú venované relaxácií  pri ktorej majú budúce mamičky možnosť napojiť sa na svoje bábätko a ponoriť sa do seba.

 

Ľahší a plynulejší pôrod

Ženy ktoré počas tehotenstva cvičia gravidjógu to majú počas samotného pôrodu  podstatne ľahšie.  Pri pôrode si tak pomocou niektorých cvikov  a dýchania ktoré sa počas jednotlivých cvičení naučili môžu veľmi napomôcť. Vďaka nej je telo budúcej mamičky pripravené na bezpečnejší  a plynulejší pôrod. Tento druh jógy ma takisto skvelý účinok na psychiku a tak je žena vyrovnanejšia, pokojnejšia aj počas samotného pôrodu.

Pohyb je pre budúce mamičky mimoriadne dôležitý a práve pri tejto forme jógy si žena precvičuje všetky časti tela. Nie je to však celé len o cvičení. Vo veľkej miere sa kladie dôraz najmä prípravu ženy a jej tela na pôrod. Pozrite si aj nasledujúce video, na ktorom môžete vidieť ako takéto cvičenie asi prebieha.

Napísala: Lucia Šariková

FOTO: google.com