Pripravte svoje nôžky na leto

Please enter banners and links.

Konečne prichádza obdobie odhalených ženských tiel, letného flirtu a zdravého ženského sebavedomia. Na to, aby sme naozaj boli tip-top, nestačí len pekné oblečenie. Čím viac bude stúpať teplota vzduchu, tým viac vystavíme na svetlo sveta naše krásne nohy, a aby také naozaj boli, mali by sme sa vedieť o ne náležite postarať.

 

Starostlivosť o pokožku

Častým odstraňovaním nežiaduceho ochlpenia vystavujeme našu pokožku nôh stálemu podráždeniu. Vhodným riešením je zbaviť sa žiletiek, ktoré aj tak nežnému stvoreniu nepatria do rúk a často vedia vo chvíľach stresu či náhlenia i nepríjemne zraniť. Zadovážte si preto kvalitný holiaci strojček, ktorý bude verne slúžiť iba vám. Hoci je to nákladnejšia investícia, ale pri správnom používaní vám vydrží celé roky. Ušetríte tak na nákupe žiletiek a rôznych pomôcok na holenie. Niektoré strojčeky dokonca kúpite aj so šablónami, podľa ktorých si viete „vymodelovať“ rôzne obrázky na špeciálnych miestach, čo poteší hlavne pánov. Takto jednoducho a bezbolestne sa viete o svoje nôžky postarať každé ráno či večer a potom už len stačí naniesť poriadnu vrstvu hydratačného krému, pretože suchý vzduch vonku, prípadne čľapkanie sa vo vode v čase kúpacej sezóny vedia pokožku poriadne vysušiť. Iste nám dáte za pravdu, že šupinaté suché nohy ešte nikdy nikoho neohúrili, ba dokonca poriadne svrbia!

 

Nezabudnite ani na chodidlá

Nezačína sa len sezóna sukní a krátkych nohavíc, ale aj obdobie nosenia šľapiek a krásnych sandál, v ktorých ženská noha ešte viac vynikne. Práve preto by sme nemali zabudnúť postarať sa o naše chodidlá, päty. Každý večer si vo vani alebo v sprche vybrúsime odumretú kožičku, poriadne „vyšmirgľujeme“ a výsledok budeme vidieť už o pár dní. Päty budú hladké, krásne, ružové, nebudú nám praskať a chôdza nebude spôsobovať bolesť. Lenivosť skutočne musí ísť bokom. Používaním rôznych peelingových prípravkov a hydratačných krémov určených na nohy docielime, že budú hladké a jemné nielen na pohľad, ale aj na dotyk. A s takto dokonalými nohami sa dajú robiť rôzne iné zázraky a divy.

 

Nechty ako čerešnička

Pokožka a chodidlá už každého upútali, ale čo nechty? Tie na nohách si tiež vyžadujú pozornosť a starostlivosť. Tak, ako je samozrejmá návšteva kozmetičky, mali by sme občas zavítať aj ku kvalitnej pedikérke. Iba kvalifikovaný odborník zaručí, že naše nechty na nohách budú zdravé a krásne, poradí, ako sa treba o ne správne starať, a v prípade rôznych problémov ich aj vylieči. Takže, dámy, stačí už len nalakovať. Ale pozor – lak na nohách by mal byť zhodný s lakom na rukách, prípadne taký, aby vyzeral čo najprirodzenejšie. Olúpané laky na prstoch nohy záujemcov skôr odplašia.

FOTO: pexels.com