Príprava na prvé rande

Please enter banners and links.

Je úplne normálne, že chcete na prvom rande s neznámym mužom vyzerať čo možno najlepšie a plánujete sa ukázať pred novým objektom v najžiarivejšom svetle. Nezabúdajte však zostať sama sebou a už vôbec zo seba nerobte niečo, čím nie ste, pretože to časom môže skončiť veľkým strápnením sa.

 

Parfum

Muži obvykle obľubujú jemné vône, takže pokiaľ chcete nový parfum siahnite po decentnejšej, zmyselnej vôni. Ak chcete zostať pri starom, obľúbenom sviežejšom ktorý je jemne pikantný, dajte si z neho trochu menej než používate obvykle do práce; vôňa tak nebude prehnane výrazná potenciálny partner sa bude cítiť príjemnejšie.

 

Upravené nechty

Je len na vás ako sa nalíčite, či si zopnete vlasy alebo ich radšej necháte zmyselne povievať vetrom, no ruky toho o vás povedia veľa. V zásade stačia upravené a čisté nechty ktoré by bolo vhodné doplniť vkusným lakom. Ideálne sú jemnejšie farby – nepôsobia rušivo. Naopak, mužov odplašujú obrovské mohutné gélové nechty v búrlivých farbách. Ak už umelé, tak aspoň v rozumnej dĺžke.

 

Jeho ego

Pokojne môžete mať aj tri vysoké školy a z každej červený diplom. Dokonca sa môžete vyznať v autách a poznať celé dianie v politike. Na prvom rande bude vedieť najlepšie väčšinu vecí aj tak on. Navyše ho pochváľte za výber reštaurácie alebo len tak letmo prehoďte, že si dobre zladil pulóver s kravatou. A samozrejme, počúvajte čo hovorí a pokiaľ niečomu nerozumiete je na mieste spýtať sa – vy budete v obraze a on pookreje pretože bude môcť niečo vysvetliť, objasniť a pomôcť.

 

Čas odísť

I keď vám spolu bolo viac než len dobre, trápne ticho sa nekonalo, smiali ste sa viac než inokedy a želáte si aby to s ním bolo vždy také jedinečné, predsa len treba vedieť kedy stretnutie ukončiť a odísť. Ideálny čas je po troch, maximálne štyroch hodinách. Pokiaľ patríte k tým ženám ktoré sa dvadsaťkrát lúčia s kamarátkou a ešte stále stojíte pri dverách klebetiac na chodbe, tu to nerobte. Jednoducho iba načrtnite, že je čas odísť, a pomaly sa pobaľte. Máte s tým problém? Požiadajte deň dopredu kamarátku o to, aby vám napríklad o štvrtej poobede zavolala; budete mať prehľad o čase a dobrý dôvod odísť.

Ak o vás stojí a zaujala ste ho znásobí sa v ňom túžba vidieť vás opäť a určite sa ozve. Možno ešte v ten deň.

 

Je to o desiatich sekundách

Prvé rande by mohlo trvať iba desať sekúnd. Prišli na to americký psychológovia ktorý na základe výskumov tvrdia, že nám stačí tak malý čas na to, aby sme sa mužovi zapáčili a naopak, aby sa on zapáčil nášmu oku a srdcu. Preto údajne existuje aj láska na prvý pohľad.

Ešte možno prekvapujúcejší je fakt, že pri tom nemusíte vôbec nič povedať. Všetko sa vás prezradí vystupovanie, vnútorné vyžarovanie, držanie tela, chôdza, vôňa a úsmev. Už len svojím príchodom vyšlete silné signály a on si vás následne na to vyhodnotí.

 

…a čo sex?

Pre potenciálny vzťah je úplne jedno, či skončíte v posteli hneď na prvom rande alebo si to necháte na neskôr, pretože buď má záujem a bude vás ešte chcieť vidieť, alebo mu išlo len o sex. V tom druhom prípade by vás dostal tam kde vás chcel mať skôr alebo neskôr, takže v konečnom dôsledku bude lepšie, že ste sa nenechali dlho vodiť za nos a stalo sa „to“ hneď.

Anonymné dotazníky uvádzajú, že 40 percent žien nepripúšťa sex na prvom stretnutí, a rovnako 40 percent mužov by naopak s intímnym zblížením súhlasilo. Šantením v posteli zakončujú svoje rande zväčša ženy okolo štyridsiatky, mladšie sa snažia čakať.

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: Stuart Miles