Priorita dnešných detí – mať značkové oblečenie

Please enter banners and links.

„Mami, tie značkové handry majú už všetci v škole, prosím kúp mi ich“. Zdá sa vám takto formulovaná veta u vášho dieťaťa používaná dosť často? Doba je konzumná a niektoré značky sa vaším ratolestiam takzvane vsugerujú do mysle a vytvoria v nich istý životný štýl, ktorý je uznávaný. Je len na vás, ako si v takejto situácii poradíte a aký prístup zvolíte. Na základe rozhovorov s niektorými mamičkami sme sa tak trochu nechali inšpirovať.

 

Vec výchovy

Naučiť vaše deti rešpektu a vzájomnej tolerancii je prvým krokom k úspechu. Len vtedy, ak sa vaše deti naučia rozoznávať skutočné hodnoty, pochopia, že nie je dôležité mať najnovšie botasky od Nike alebo značkovú bundu sa ťažko zarobené peniaze.

Naučte ich to, že značka je len reklama a neurobí z človeka lepšiu bytosť. Utvrdzujte ich v tom že sú jedinečný z vnútra a buďte empatický. Dieťa si tak vybuduje zdravé sebavedomie,  kedy malichernosti pôjdu bokom.

 


Limit, ktorý sa neprekračuje

Ďalšou zaužívanou formou,  ako sa prípadu rozmaznaného dieťaťa vyhnúť je to, že si  stanovíte limit. Dajte mu limit, ktorého hranicu nesmie prekročiť. Ak limit prekročí, dajte mu možnosť si rozdiel doplatiť „z vlastného vreckového“. Takto mu dáte možnosť voľby a zároveň ho naučíte zachovávať si úctu k úsporám.

Našťastie som nevyrastala v dobe, kedy sme sa navzájom znemožňovali kvôli staršej verzii mobilu a tablet v tej dobe ešte neexistoval. Musím skonštatovať aj to, že moji rodičia podobné problémy neriešili.

Súčasnosť je však konzumná tak, že jedinou možnosťou dnešných rodičov je riadiť sa heslom“ Nie je umenie obliecť sa značkovo, ale obliecť sa skutočne dobre a za málo peňazí“. Až keď si tento fakt uvedomia súčasní moderní rodičia, môžu naučiť aj svoje deti dnes akosi stratenej skromnosti.

Napísala: Lucia Šariková

FOTO: freedigitalphotos.net