Priorita dnešnej doby? Hlavne byť nezávislá

Please enter banners and links.

Vidieť svet v ružových okuliaroch je snom nejednej ženy. Niektoré ženy si cestičku k úspechu alebo peniazom vedia vyšliapať prostredníctvom chlapa.  Čo je však zárukou skutočného úspechu a šťastia? Jedine nezávislosť.

Je pravda že v živote každej ženy sú chvíle, kedy pri životných rozhodnutiach zvažuje rôzne možnosti, riešenia a dostupné cesty. Platí to aj vo výbere chlapov. Niekto ich volá „zlatokopky“ iní zase „šikovné“ ženy. Isté však je, že takéto ženy sa môžu spoliehať len na svoje prednosti a na to ako vyzerajú.

 

Hlavne sama za seba

Byť zabezpečená aj na úkor vlastného šťastia je nočnou morou ženy . Iná situácie je zase v prípade, ak má žena milujúceho  a dobre zabezpečeného muža ktorý jej  poskytne pocit istoty.

Je však aj  ďalšia cesta, ktorá je pre každú ženu najbezpečnejšia . Tou cestou je cesta k samostatnosti, nezávislosti, spoľahlivosti  oprieť sa najmä o svoje silne stránky a svoje úspechy čo je v dnešnej dobe veľmi podstatnou prioritou.

 

Krása vs. nezávislosť

Byť závislá na chlapovi , to nie je nič vhodné pre inteligentnú ženu. Je všeobecne známe že mužov priťahuje krása. Nie je však nič silnejšie ako krásna a zároveň inteligentná žena. Zariaďte si svoj život, pracujte na sebe, na svojich silných stránkach a nespoliehajte sa na zabezpečenie mužom.

Každá z nás chce pocit istoty a pocit že v ťažkých chvíľach sa o nás vie niekto postarať. Je však dobré disponovať svojou vlastnou schopnosťou zariadiť si svoj život, potrebné prostriedky a podobne.

 

Dajte si hranice

Pár je o tom aby sa dopĺňal. Ak je váš muž zabezpečený dostatočne, nie je to zámienka, je to len istá forma pomoci pri vašom rozvíjaní. Pokiaľ sa nezbavíte pocitu, že ste odkázaná hlavne na vášho muža, nestanete sa silnou ženou.

Ktorá z nás by si priala muža ktorý by bol závislý od našich príjmov? Žiadna. Síce nájdu sa výnimky, ale to už nie je prototyp nezávislej ženy. Tak potom nečakajme to, že mužom stačia k životu len naše prednosti a krása.

Napísala: Lucia Šariková

FOTO: freedigitalphotos.net