Pri stavbe domu myslite aj na komín

Please enter banners and links.

Postaviť dom kvalitne je doslova umenie. Stavba by mala vydržať v bezchybnom stave aspoň sto rokov. Popri zaobstarávaní materiálov však myslite aj na celkový dojem zo stavby. Neoddeliteľnou súčasťou každého príbytku je dobrý komínový systém, vďaka ktorému si potom celé roky môžete užívať teplo vytúženého domova.

 

Moderné nerezové komíny

Vlastnosti nerezových komínov ocenia všetci tí, čo žijú v nízkoenergetických alebo pasívnych domoch. Nehrdzavejúca oceľ je odolný materiál, ktorý nachádza využitie v mnohých oblastiach. Jednou z nich je aj stavebníctvo a interiérový dizajn. Vďaka jej povrchu je možné ju rozmanito sfarbovať, a preto sa nerezové komíny najviac hodia moderným budovám. Možno ich využiť nielen pri novostavbách, ale i pri dodatočných úpravách stavby, napríklad pri rekonštrukcii, keď sa rozhodnete vykurovať pevným palivom alebo plynom. Komíny z nerezu charakterizuje dlhá životnosť a, samozrejme, atraktívny vzhľad. Aj komín si totiž vyberáme nielen na základe funkcií a kvality, ale tiež dizajnu. Stavba nerezového komína je rýchla. Dá sa ukotviť na fasádu, vstavať alebo postaviť samostatne.

 

Šamotový komínový systém

Šamot je jedinečný materiál, odolný voči vysokým teplotám, vlhkosti, chemickému a mechanickému poškodeniu. Ak sa rozhodnete pre šamotový komínový systém, vykurovať môžete všetkými typmi paliva. Tvárnice komínového systému majú nízku hmotnosť a väčšie rozmery, vďaka čomu je výstavba komína jednoduchá, presná a rýchla. Nadstrešnú časť komína možno stavať z dekoračných tvárnic, ktorých farbu prispôsobujete budove. Pri hľadaní kvalitného komínového systému sa zamerajte len na predajcov, ktorí poskytujú certifikované komínové systémy s čo možno najdlhšou zárukou. Je dobré, ak vám predajca dokáže spraviť návrh komína a pri jeho výstavbe vám poskytne odborné rady. Aby váš komín prešiel revíziou, musí mať plynotesné dvierka. Nie všade ich však ponúkajú ako súčasť komínového systému.

Reklamný článok