Presvetlite priestor celosklenenými interiérovými dverami

Please enter banners and links.

Trendy pre rok 2022 hovoria jasne – spravte si z domova útulné, prirodzeným svetlom prežiarené hniezdočko. A ako do domova priniesť ešte viac svetla a sviežosti? Napríklad luxusne vyzerajúcimi sklenenými dverami, ktoré izolujú hluk i teplo, no svetlo vám z miestnosti neukradnú.

Laminátové a fóliované dvere vs celosklenené interiérové dvere

Len čo sa za nami dvere zatvoria, dostávame sa do vlastného kráľovstva, v ktorom nechceme byť rušení pohľadmi iných či okolitým ruchom. Odolné laminátové alebo lacnejšie fóliované dvere nám súkromia doprajú dostatok, no pri ich výbere musíme dbať na množstvo faktorov. Premýšľame o ich dizajne, dekore, snažíme sa ich skombinovať s farbou podlahy, nábytku alebo okolitými farbami v priestore, ohúriť kontrastom alebo naopak tým, ako dokonale do bytu zapadli. A na čo nesmieme zabudnúť, je ich nadčasovosť. Mali by sme si uvedomiť, že dvere sa kupujú na niekoľko desaťročí, teda okrem kvalitatívnej stránky by nás určite mal zaujímať potenciál dverí zaujať nás aj o pár rokov a prispôsobiť sa priestoru, aj keď si prejde búrlivými zmenami. Oproti týmto typom klasických interiérových dverí stoja dvere celosklenené, zhotovené z odolného skla, číreho alebo s povrchovou úpravou (s digitálnou potlačou, gravírované alebo pieskované sklá). Nadčasovosť sa celoskleneným dverám nedá uprieť. Sklo je neutrálny prvok v interiérovom dizajne, avšak má tú jedinečnú moc pohrať sa opticky s veľkosťou priestorov a s hrou svetla. Nemožno pochybovať ani o jeho jednoduchej údržbe.

Kam sa sklenené dvere hodia najviac?

Trendom roka 2022 je vytváranie tzv. zón, teda kútikov určených na rôzne činnosti, či ide o štúdium, čítanie kníh, alebo prácu. Väčšina ľudí si skutočne vytvorí svoj kútik v rámci iných miestností, no čo ak vám chýbajú dvere, pretože kedysi ste sa rozhodli pre otvorený koncept? Nastal čas rozhodnúť sa pre celosklenené dvere, ktoré budú pri stene takmer neviditeľné, no vždy, keď budete potrebovať chvíľku pre seba, jednoducho ich zavriete a užijete si súkromie. Celosklenené dvere sú vhodné do chodieb, jedální, ale aj obývačiek a pracovniam dodajú nádych elegancie a luxusu. Už nikdy nemusíte mať pocit, že ste odrezaní od sveta, pretože všetko, čo sa bude diať za dverami, budete mať pod dohľadom. Celosklenené dvere môžu visieť na zárubni, ale aj lište, a tak sa viete rozhodnúť medzi otváracími i posuvnými interiérovými dverami, ktoré sú dnes také obľúbené.