Prekvapivý fakt o mužskom pohľade na ženskú krásu

Please enter banners and links.

Milé dámy, každodenne míňate peniaze za ten najdrahší make-up, kolekciu najlesklejších dlhotrvácnych rúžov na pery a očné tiene v desiatkach rozdielnych odtieňov. Ak by sme sa avšak chceli stať skutočným ideálom krásy z pohľadu muža, zistili by sme, že by sme mesačne ušetrili nemalú sumu na rozdiel od enormných súm za zbytočné nepotrebnosti.

 

Výraznejšie vs. Prirodzene

To, že majú muži podstatne detailnejšie vizuálne videnie je pravda. Pravdou však je že na žene si všímajú úplné iné veci aké si všímajú ženy. Pri voľbe make-upu podľa mužského oka vyhráva prirodzenosť. Chybičky krásy sa pri pohľade na vláčne pery a jemné črty tváre jednoducho stratia .

Z pohľadu muža je príliš nalíčená žena vyzerajúca ako bábika neprirodzená, pričom takéto prehnané líčenie považujú za akési dvojtvárne postavenie ženy. Preto sa milé dámy nečudujte, ak vás váš drahý pri prvom pohľade bez make-upu odhalí výraz vystrašeného zajačika. Takisto v otázke rúžu na pery vyhrali jemnejšie lesky a menej výrazné farby,  ktoré sa hodia v každom dni. Krvavo červené pery si preto nechajte na iné príležitosti

 

Kučery vs. rovné

V otázke vlasov sa podľa niekoľkých výskumov dokázalo, že mužov najviac zaujali stredne vlnité vlasy. Dokonalé rovné vlasy obstáli na nižšom stupienku a príliš drobné kučery na ešte menšom. V dĺžke najviac mužom vyhovujú dlhé vlasy. Čo z toho vyplýva? Čím dlhšie, prirodzene jemne vlnité vlasy v pohľade mužov jednoznačne vedú. Variácie typu drdol na hlave a kadejaké čačky mačky, sponky a čelenky muži ohodnotili ako zbytočné atrapy.

 

Pozornosť zameraná na pokožku

Mužov nezaujíma či máme dokonalý make-up alebo účes. Väčší dôraz kladú na to, ako sa staráte o svoje telo. Nehovoríme o tom, že musíte mať postavu ako Victoria Beckham. Ak vám robí vrásky celulitída, mali by ste vedieť že takéto detaily si muži často ani nevšimnú. Naopak ocenia jemnú pokožku alebo pekne upravené nechty. Siahnite po telových zábaloch alebo olejoch. Pokožku krásne zjemnia a a dodajú jej potrebnú hydratáciu.

Muži vnímajú detaily, no nie tak detailne ako ich vnímajú ženy. Vnímajú to ako sa smejete, vnímajú vaše gestá a to ako prechádzate miestnosťou. Z pohľadu mužov ženy míňajú strašne veľa času na to, aby sa stali akýmsi ideálom krásy, namiesto toho, aby boli samé sebou. Mali by sme si milé dámy z tohto názoru niečo vziať.

FOTO: freedigitalphotos.net