Predčasná ejakulácia – aké rady a pomoc poskytnúť partnerovi

Please enter banners and links.

woman-1008881_1280Milé dámy, vedeli ste, že predčasná ejakulácia je problémom, ktorý postihuje až 150 miliónov mužov na celom svete? To, že jedným z nich je aj váš partner preto nemusí byť nič zvláštne. Nie je to zriedkavá diagnóza a je dôležité posudzovať ju subjektívne. Pretože na uspokojenie (oboch) partnerov môže byť dostačujúcich aj 5 minút (a menej), čo je časový strop, pri ktorom už možno o predčasnej ejakulácii hovoriť. Nemusíte však zúfať, kvalitných a hlavne dlhších radovánok si môžete dopriať. Existuje totiž viac riešení, ako pôcť svojmu partnerovi s týmto problémom. Dnes si predstavíme tie najznámejšie.

 

 

Príčiny predčasnej ejakulácie

Citujem doktora Irwina Goldsteina, riaditeľ zariadenia San Diego Sexual Medicine a šéfredaktor časopisu The Journal of Sexual Medicine:

“Myslím, že rovnako ako u kontroly nad močením alebo nad črevnými procesmi v detstve, je potrebné sa naučiť získať kontrolu nad ejakuláciou. Niektorí ľudia sa však ejakulácii naučiť ovládať nemôžu, pričom výskum v tejto oblasti nie je ešte ukončený” (zdroj)

Takže za príčinu rýchlej predčasnej ejakulácie môžeme označiť aj nedostatočné skúsenosti v mladšom veku muža. Ako skúsenosti časom a vekom pribúdajú, veľa problémov v tejto oblasti odpadá, muž naberá sebaistotu. Treba si zase uvedomiť, že s pribúdajúcim vekom nastupujú presne opačné problémy a to problémy s erekciou.

Aby sme však neostali len pri probléme s nedostatočnými skúsenosťami, treba povedať, že za skorý koniec styku môže aj jeho nízka frekventovanosť. K nej sa potom viaže rýchla vzrušivosť. Súvisia s tým aj ďalšie faktory, ako strach, úzkosť, alebo to, keď sa váš partner obáva, že si súlož neužijete. Moja rada je, aby ste mu boli oporou aj v tejto oblasti.

V neposlednom rade za problémami s predčasnou ejakuláciou, však môžu byť aj fyziologické príčine, medzi ktoré patria zvýšená vodivosť periférnych nervov či zápal prostaty. Podľa príčiny možno predčasnú ejakuláciu deliť na dve formy. Konkrétne to je stenická forma, pri ktorej ide o zvýšenú vzrušivosť, a astenické forma, v ktorej je síce problémom tiež prílišná vzrušivosť, chýba ale zároveň sila a obvyklé sú tu aj problémy s erekciou.

 

Pre odstránenie predčasnej ejakulácie môžete použiť tieto techniky

stláčacia technika – silne stlačte žaluď medzi palcom a ukazovákom pri blížiacom sa vyvrcholení

  • – technika “štart – stop” – dráždite penis dlhší čas (až pol hodiny), dráždenie prerušíte vždy pred blížiacou sa ejakuláciou.
  • – môžete použiť miestne pôsobiace znecitlivujúce prostriedky (spreje, masti, gély).
  • – lekár vám môže predpísať lieky na predpis, ktoré však majú vedľajšie účinky (anxiolytiká, neuroleptiká).

Platia aj všeobecné a dobre známe pravidlá:

  • – nenechať sa opantať stresom, viac relaxovať a byť uvoľnený
  • – dosiahnuť vrchol až vtedy, keď je ejakulácia nevyhnutná, regulovať vzrušenie aj ejakuláciu
  • – správne pracovať s intimitou, na základe dôvery medzi partnermi a fungujúcim partnerským vzťahom
  • – celková sústredenosť na podávaný výkon
  • – uvedomiť si, že dĺžka styku nie je to najdôležitejšie a užiť si orgazmus

V najľahších ale zároveň najčastejších prípadoch pomáha skúsiť zmeniť polohu alebo techniku. Základnou myšlienkou je: Priviesť partnerku k orgazmu a pritom sa príliš nevzrušit. Čo to znamená? Neprenikať do partnerky hneď, predĺžiť predohru, prípadne nepripustiť aby vás partnerka vzrušovala už pri predohre napríklad orálnym sexom a podobne.

Skúste ju uspokojiť sami rukou alebo ústami. Ak žena dosiahne vyvrcholenie, potom jej už nevadí že muž dosiahne orgazmus treby už pri zasunutí penisu do pošvy. Pokiaľ muž dokáže aspoň krátku dobu súložiť a chce túto dobu predĺžiť, potom je dobré hľadať a skúšať rôzne polohy, kde môže muž svoje vzrušenie lepšie ovládať, a ak cíti prichádzajúce vyvrcholenie – na chvíľu prestať, použiť napríklad stláčaciu techniku, alebo niekedy stačí jednoducho zmeniť polohu, uhol alebo hĺbku prieniku pod.

 

Metóda “Začni a zastav sa” ( “Start-Stop”)

Počas metódy “Začni a zastav sa” (štart-stop) partnerka stimuluje mužov penis, okrem momentov, kedy jej muž povie, aby prestala. Partnerka sa stimuláciou mužovho penisu prestane skôr, než sa ejakulácia stane nevyhnutnou. Následne, keď muž ucíti, že opäť prebral kontrolu, inštruuje partnerku, aby opäť začala a potom opäť prestala, atď.

Predtým, než partnerka umožní muži na štvrtý krát ejakulovať, by tento postup mala zopakovať trikrát. Pár by mal toto cvičenie opakovať aspoň trikrát týždenne, kým muž nebude môcť predčasnú ejakuláciu kontrolovať. Potom možno pokračovať metódou “začni a zastav sa” s lubrikáciou a následne pokračovať pohlavným stykom, kedy je žena hore a muž leží bez akýchkoľvek pohybov. Ženu pritom opäť inštruuje, aby prestala s pohybmi, keď cíti, že je blízko ejakulácie. Po niekoľkých sedeniach pokračuje pár s tým, že aj muž sa začne hýbať, potom nasleduje súlož na boku a pár pokračuje miernym znižovaním tempa, aby muži umožnil opäť získať kontrolu nad jeho urgentnou potrebou ejakulácie, avšak bez “úplného zastavenia”. Terapeuti, ktorí svojim pacientom používanie tejto metódy odporúčajú, zaznamenali až 60 percentnú mieru úspešnosti v prevencii proti predčasnej ejakulácii.

Na záver len dodám, že vy, ako partnerka, máte taktiež veľký podiel na úspechu sexuálneho aktu. Správna intimita medzi partnermi je vec 2 ľudí, nie jedného. V tejto oblasti pre svojho partnera viete urobiť viac, ako si možno myslíte.

Kde sa dočítate o predčasnej ejakulácii:

Reklamný článok

FOTO: pixabay.com

Uložiť