Prečo sú dôležité bezpečnostné vchodové dvere?

Please enter banners and links.

Výber vchodových dverí do bytu či domu by ste nemali brať na ľahkú váhu. V súčasnosti sa práve dverami do domov vláme okolo 70 %. Bezpečnostné dvere by ste nemali považovať za niečo nadštandardné a luxusné, pretože je to prostriedok na ochranu vás, vašej rodiny a majetku. Na tom rozhodne netreba šetriť, investíciou do kvality nič nestratíte, len získate.  Poďte sa s nami bližšie pozrieť na konkrétne dôvody, prečo si ich zaobstarať. 

Maximálna bezpečnosť

Nejeden majiteľ domu sa pri vylepšení bezpečnosti zameriava skôr na poplašný systém a zabúda pri tom na to, že existuje riešenie, ako zabrániť zlodejovi, aby sa do domu vôbec vlámal. Kvalitné bezpečnostné dvere by mali byť na prvom mieste vášho zoznamu, pokiaľ riešite svoju ochranu. Vďaka investícii do prvotriednych bezpečnostných dverí ušetríte nemalé náklady na investície do drahých alarmov a domácich bezpečnostných systémov. 

Na rozdiel od klasických, bezpečnostné dvere majú niekoľko zabudovaných bezpečnostných prvkov. Ide napríklad o trojdielne pánty, ktoré zabraňujú stiahnutiu krídla v prípade pokusu o vlámanie. Samozrejmosťou je hlavný zámok s troma pohyblivými hrotmi a prídavný zámok, ktorý bráni vypáčeniu. Celkovo majú dvere 9 uzamykacích bodov. Vďaka prepracovanému systému nemajú zlodeji žiadnu šancu. Najčastejšie je k dispozícii bezpečnostná trieda 2 a 3

Dlhá životnosť

Dlhá životnosť = výhodná investícia. Kvalitné bezpečnostné dvere sú vyrobené z odolných materiálov, ako je vysoko kvalitný hladký alebo lisovaný plech či výplň z ekologického speneného polystyrénu, ktorý má perfektné akusticko-izolačné vlastnosti

Okrem spomínaných trojdielnych pántov majú taktiež tesnenie dverného krídla,  funkčný kovový prah z nehrdzavejúcej ocele s tesnením, zosilnené puzdro na zámok a veľa iného. PVC fólia chráni povrch pred UV slnečným žiarením a poškriabaním. Špičkové dvere budú aj po niekoľkých rokoch vyzerať ako nové. 

Jedinečný dizajn a pridaná hodnota

Ekoprofil.sk ponúka 11 farebných prevedení a spolu 25 rozličných modelov, z ktorých si určite vyberiete ten, ktorý bude pekne ladiť k fasáde a celkovému štýlu domova.

Akákoľvek inovácia, ktorá zlepší bezpečnosť a funkčnosť domu, zvyšuje jeho hodnotu. Benefitom je tiež to, že bezpečnostné dvere majú tesnenie, ktoré funguje ako termoizolácia, takže do vykúreného interiéru nebude prenikať studený vzduch.

Uvažujete nad výmenou vchodových dverí? Stavte na kvalitné bezpečnostné dvere od firmy ekoprofil.sk. V prípade akýchkoľvek otázok vám ochotne poradia a pomôžu s výberom!