Prečo sa učiť španielsky?

Please enter banners and links.

Španielčina je jedným z najobľúbenejších jazykov, ktoré si ľudia môžu vyskúšať a naučiť sa. Španielčinu študuje približne 20 miliónov študentov na celom svete. Jazyk je krásny, široko používaný a má množstvo ďalších výhod, ktoré z neho robia jednu z výnimočných a zároveň dostupných možností. V tomto článku nájdete niekoľko dôvodov, prečo by ste sa mali naučiť španielsky.

  1. Španielčina je jedným z najviac používaných jazykov na svete. Podľa väčšiny odhadov je španielčina materinským jazykom viac ako 400 miliónov ľudí na celom svete, čo predstavuje približne šesť percent svetovej populácie. Má štatút oficiálneho jazyka v 20 rôznych krajinách a viac ako 550 miliónov ľudí hovorí španielsky, aj keď nie na profesionálnej úrovni. Taktiež je druhým najobľúbenejším jazykom ľudí v Spojených štátoch. Dostatočné množstvo dôvodov, prečo sa prihlásiť na kurzy španielčiny, no nie?
  2. Zlepší to vaše vyhliadky na zamestnanie. Na dnešnom globálnom trhu môže byť znalosť druhého jazyka mimoriadne cenným prínosom pre zamestnávateľov aj zamestnancov. Moderné podniky vždy chcú mať zamestnancov, ktorí im môžu pomôcť s medzinárodným obchodom, a španielsky jazyk je v súčasnej situácii obzvlášť cenný.
  3. Vaše cestovateľské zážitky sa zlepšia. Ďalší dôvod, prečo sa učiť španielčinu, je cestovanie. Cestovanie je jeden z najviac obohacujúcich zážitkov, no kvalita tohto zážitku sa výrazne zvýši s vašou schopnosťou hovoriť po španielsky. Ak teda každoročne nehľadáte len ubytovanie v Púchove, Košiciach či Tatrách, ale lákajú vás aj krajiny ako Španielsko, Mexiko, Kuba či Dominikánska republika, tak je španielčina tá správna voľba.
  4. Môžete pracovať aj študovať v zahraničí. Aj keď cestovanie môže byť samo o sebe vzrušujúce, učenie sa španielčiny otvára aj veľmi reálnu možnosť pracovať v španielsky hovoriacej krajine alebo v takejto krajine študovať. Vyjsť zo svojej komfortnej zóny a stráviť dlhší čas v zámorskej krajine vám môže pomôcť profesionálne a osobnostne sa rozvíjať. Veď aj slovenčina pre cudzincov žijúcich na Slovensku otvára nové možnosti v našej rodnej krajine. A inak to nie je ani so španielčinou v Španielsky hovoriacich krajinách.