Prečo má kozmetika na báze medu pozitívne účinky na zdravie?

Please enter banners and links.

Kvalitné kozmetické prípravky z včelích produktov sa najčastejšie skladajú z propolisu, medu, včelieho vosku alebo materskej kašičky. Prečo píšeme kvalitné? Pretože na trhu je dostať mnoho rôznych kozmetických výrobkov, ale nie všetky sa môžu pochváliť väčšinovým zastúpením prírody v ich zložení.

Určite väčšina z vás už vie, že včelí med obsahuje látky, ktoré majú obrovský prínos pre zdravie človeka. Nenadarmo sa mu hovorí aj prírodný liečiteľ. Vedci stále objavujú viac a viac nových dôkazov o jeho zdravotnom prínose pre náš organizmus. Keď sa použije v kozmetike tak ho dokážeme využiť aj iným smerom ako len na konzumáciu.

Včelí med ponúka úžasné antiseptické, antioxidačné a čistiace účinky pre naše telo, zdravie a krásu. Ak je obsiahnutý v kozmetike tak má liečivé vlastnosti ktoré sa dajú využiť na našom celom tele od hlavy až k päte.  Jeho silné uzdravovacie atribúty boli známe už pred vyše tisíc rokmi. Využíval sa na liečenie rôznych chorôb a zdravotných porúch. Znalosti a skúsenosti dneška dokázali tento všeliek pretaviť do kozmetických prípravkov, ktoré sa s obľubou používajú po celom svete.

Nemôžeme však zabúdať aj na ďalší včelí produkt, akým je napríklad propolis, ktorý má obrovské využitie v kozmetike najmä pri liečení kožných chorôb. Dokáže si poradiť s ochoreniami kože ako sú napríklad plesne, ekzémy, akné, jazvy alebo strie. Je to vďaka tomu, že pôsobí ako prírodné antibiotikum, stimuluje a obsahuje faktory imunity, ktoré dokážu výrazne zlepšiť obranyschopnosť.

Človek začína čoraz viac objavovať prírodu a snaží sa ju využiť čo najlepším smerom. Práve preto vznikli aj kozmetické prípravky na báze meda, ktoré sú pre mnoho ľudí neoddeliteľnou súčasťou ich každodenného života. Pretože včelia kozmetika nenachádza využitie len pri liečení, ale aj pri každodennej starostlivosti o pleť, telo a vlasy v podobe šampónov, krémov, sprchových gélov a podobne.

Prírodná kozmetika od NetFit

Foto: Paul