Prečo je pevná linka stále “in”

Please enter banners and links.

Aké máte možnosti spojiť sa s tými, ktorí sú od vás ďaleko? Viete, že na spojenie nepotrebujete často mobilný telefón? Napríklad vaša mama alebo stará mama nemusí mať mobilný telefón, no porozprávať sa s nimi môžete prostredníctvom pevnej linky.

Mnoho ľudí sa smeje pevnej linke ako niečomu z minulosti. No platí to len v prípade, že si predstavíte telefón pripevnený k stene s otočným číselníkom. V dnešnej modernej dobe totiž pevná linka vyzerá takmer rovnako ako mobilný telefón, no s pevnou časťou, do ktorej sa telefón vloží na nabíjanie.

Okrem toho sa s telefónom dá pokojne prechádzať po dome alebo zájsť do záhrady, pričom sa nemusíte obávať zlého signálu. Novodobé pevné linky majú dosah signálu až niekoľko desiatok metrov.

Mať pevnú linku znamená telefonovať bez obáv z drahých paušálov a platieb navyše, pokiaľ ste voľné minúty už prevolali. Stačí, keď si zriadite pevnú linku a vyberiete program navrhnutý priamo podľa vašich predstáv. Aké sú ďalšie benefity?

 

Benefity pevnej linky

Či už je aparát prenosný alebo neprenosný, výhodou pevnej linky je jej jednoduchosť. Aby ste mohli zavolať svojim najbližším, nemusíte si odomykať obrazovku mobilného telefónu, ani ťukať do malej klávesnice.

Pevnú linku máte väčšinou blízko seba a je dostupná pre všetkých členov rodiny. Jej ovládanie je jednoduché, najmä prispôsobené pre starších ľudí a detí. Najmä pre dôchodcov, ktorí sa zdržiavajú dlhší čas doma, je pevná linka najlepším spôsobom komunikácie.

Nielen, že doteraz boli na pevnú linku zvyknutí, ale môžu byť za jej pomoci s rodinou viac v kontakte. Používať mobilné telefóny je totiž pre mnohých seniorov náročné a pevnú linku stačí len zodvihnúť a vytočiť číslo.

Pevná linka je prenášaná káblami a nepotrebuje žiadne iné pripojenie. Taktiež sa vám nevybíja ako mobilný telefón a nemusíte sa obávať ani nefuknčnej SIM karty.

 

Niekedy vás pevná linka zachráni

Kým pri vývoji telefónov sa výrobcovia zameriavajú na rozširovanie funkcií, pri telefónoch pre všetkých členov rodiny ide najmä o urýchlenie používania. Tak napríklad moderné telefóny
určené pre pevnú linku ponúkajú možnosť rýchleho volania na číslo prvej pomoci
stlačením len jedného tlačidla.

 

Výborné odvykanie si

Ak ste už podľahli modernej vlne mobilných telefónov, skúste sa zamyslieť, ako často ho používate. Nemáte niekedy nutkanie odložiť mobil na poličku a nemať ho tak stále v ruke? Práve pevná linka je výborným nástrojom na krátku “odvykaciu kúru”.

Dôležité hovory sa dajú vybaviť aj cez pevnú linku. V porovnaní s mobilnými telefónmi je kvalita zvuku hovoru omnoho vyššia u pevnej linky ako v mobile.

 

Paušály pevnej linky

Paušály pevnej linky sú často cenovo dostupnejšie ako balíky dátových služieb a telefonovania. Ak patríte k majiteľom firmy, viete si nechať zriadiť firemnú pevnú linku určenú na komunikáciu v rámci spoločnosti.

Podľa porovnávania programov telefonovania s cenami a programami ostatných spoločností si môžete vybrať napríklad z ponuky viacerých operátorov, ktorí sa zameriavajú nielen na internet a televíziu, ale aj na telefonovanie cez pevnú linku.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com