Prečo by mal byť kolagén súčasťou každého vášho dňa?

Please enter banners and links.

Kolagén je hlavná bielkovina v tele. Predstavuje 30 % všetkých bielkovín v tele a 70% bielkovín v koži.  Poskytuje štrukturálnu podporu tkanivám a hrá dôležitú úlohu v bunkových procesoch vrátane :

 • opravy tkaniva
 • celulárnej komunikácia (komunikácia medzi bunkami)
 • bunkovej migrácia, proces nevyhnutný na udržanie tkaniva (presun buniek)

Bunky spojivového tkaniva nazývané fibroblasty produkujú a udržiavajú kolagén. Ako ľudia starnú, ich kolagén sa fragmentuje, funkcia fibroblastov sa zhoršuje a produkcia kolagénu sa spomaľuje. Tieto zmeny spolu so stratou ďalšieho kľúčového štrukturálneho proteínu nazývaného elastín vedú k príznakom starnutia, ktoré sa odráža na pokožke, tvári, vlasoch, nechtov, ale aj kĺboch a kostiach.

Čo spôsobuje stratu kolagénu?

Po dosiahnutí 25 roku života začne produkcia kolagénu klesať o 1 % každý rok. Tieto zmeny vedú k charakteristickým znakom starnutia, ako sú vrásky a suchá, ochabnutá pokožka. Integrita kolagénu nachádzajúceho sa v kostrovom systéme tiež s vekom klesá, čo vedie k zníženiu pevnosti kostí a bolesti kĺbov.

Zdroj a užívanie kolagénu

Kolagén je koncentrovaný v niektorých častiach tela zvierat, ako je napríklad koža, kĺby alebo u rýb šupiny. Tvorba vlastného kolagénu sa dá stimulovať pomocou konzumácie určitých surovín – kurací alebo rybací vývar, určité druhy morských plodov, chrupavky kuraťa a pod. Avšak konzumácia týchto potravín neprináša žiadne alebo prináša iba minimálne regeneratívne výsledky pre vaše telo, pretože sú ťažko stráviteľné a ľudské telo ich nemusí efektívne využiť. Vhodnejší zdroj príjmu kolagénu je prostredníctvom výživových doplnkov s kolagénovými peptidmi. Najlepšie stráviteľné sú hydrolizované kolagénové peptidy, pretože sú to najmenšie možné častice, ktoré sa ľahko strávia a vstrebajú do krvi  a potom stimulujú tvorbu vlastného kolagénu.  

Perorálne a lokálne kolagénové produkty, ako sú doplnky a krémy na tvár, sú obľúbené na pomoc so známkami starnutia – vrásky, strata hydratácie pokožky a bolesti kĺbov. Kolagén si môžete kúpiť vo forme prášku, kapsúl alebo v tekutej forme. V práškovej forme ho môžete pridať do nápojov – teplých aj studených – a potravín, ako sú ovsené vločky, jogurt a energetické guľôčky. Práškový kolagén je z pohľadu užívania jednoduchý a praktický, pretože si ho môžete pridať kamkoľvek. Pri kolagénových doplnkoch je však dôležité si všímať, aké množstvo kolagénových peptidov obsahujú a vyhľadávať tie, ktoré sú bez pridaných látok a farbív. Pridaním kolagénu vo forme výživového doplnku doplníte potrebné zásoby aminokyselín pre stimuláciu vlastného kolagénu. 

Za čo je kolagén v tele zodpovedný:

 • zachovanie štruktúry pokožky
 • kvalita vlasov a nechtov
 • hydratácia pokožky
 • redukcia vrások
 • elasticita pokožky
 • podpora proti starnutiu
 • hojenie rán
 • funkcie kĺbov
 • prevencia úbytku kostnej hmoty
 • udržanie a rast svalovej hmoty

Krása sa skrýva v kolagénoch Vital Proteins

Vyskúšajte nové kolagény Vital Proteins a dodajte svojmu telu potrebné aminokyseliny. Vital Proteins je číslom jedna medzi kolagénmi v Amerike. Výživový doplnok obsahuje neochutené kolagénové peptidy, ktoré pomáhajú telu dodať potrebné aminokyseliny ako stavebné kamene pre kolagénové vlákna. Kolagén je vo forme prášku a hodí sa aj do teplých aj studených nápojov. Môžete si ho prisypať napríklad do rannej kávy, čaju alebo aj do ovocného smoothie. Užívanie kolagénových peptidov pomáha s výživou, blahodarne pôsobí na organizmus a podporuje mladistvý vzhľad. Vital Proteins kolagénové peptidy sú dostupné vo variante hovädzej alebo morskej. Viac informácii na www.vitalproteins.sk

Vyhrajte krásu v podobe balíčka kolagénu Vital Proteins a sprchového gélu Kneipp v hodnote 39 eur

Na výzore záleží každej žene – zdravé vlasy, nechty a jemná pleť o to sa snaží každá z nás. Základom je život bez stresu, zdravá a chutná strava, dostatok spánku a príjem dôležitých vitamínov, minerálov a bielkovín. Najhojnejšou bielkovinou v tele je kolagén. Ten predstavuje hlavný bunkový stavebný kameň, ktorý poskytuje štruktúru našej pokožke, vlasom, nechtom, kostiam, kĺbom a orgánom. Nepríjemnosťou je však fakt, že jeho produkcia sa začne spomaľovať o 1 % každým rokom od 25. veku života.

Strate kolagénu síce nie je možné zabrániť, ale viete ten proces spomaliť. Zakomponujte do vašej rannej kávy, čaju alebo do ovocného smoothie nové kolagény vo forme prášku – Vital Proteins. Kolagény Vital Proteins sú číslom jedna na americkom trhu a teraz dorazili aj k nám. Vital Proteins kolagény obsahujú neochutené kolagénové peptidy, ktoré pomáhajú telu dodať potrebné aminokyseliny ako stavebné kamene pre kolagénové vlákna. Výživové doplnky Vital Proteins obsahujú najväčšie množstvo kolagénu na porciu na trhu – s obsahom až 20 g kolagénu na porciu. Užívanie kolagénových peptidov pomáha s výživou, blahodarne pôsobí na organizmus a podporuje mladistvý vzhľad. Vital Proteins kolagénové peptidy sú dostupné vo variante hovädzej alebo morskej. Viac informácii na www.vitalproteins.sk.

Súťaž o balík kolagénov Vital Proteins:

Súťažná otázka: V akých variantoch sú dostupné kolagénové peptidy Vital Proteins?

 1. Rastlinný a morský variant
 2. Morský a hovädzí variant
 3. Kurací a hovädzí variant

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Telefón (povinné)

Vaša odpoveď

captcha

text z obrázka: