Pravý „princ na bielom koni“ vs. fake

Please enter banners and links.

Kvety, sladkosti, darčeky, komplimenty a správanie presne podľa zásad gentlemanov. Nejedna z nás už natrafila na muža, pri ktorom sa nám rozbúchalo srdce ako pri kabelke od Valentina. Čakali sme, kedy nám ukáže nejakú svoju zlú stránku, presvedčené, že taká nejestvuje. A čo sa nakoniec stalo? Samozrejme, predviedol nám ju v plnej kráse, napríklad randením s ďalšími troma slečnami. A zatiaľ čo my strácame čas s týmito náročnými egoistami, učebnicovými príkladmi zlej výchovy a komplexov, po svete behajú praví chlapi.

Nemôžu za to len médiá

Hodiť celú vinu na telenovely a romantické filmy či seriály, by bolo príliš pohodlné, najmä pre tých, čo nás vychovali. Napríklad rozprávky nám od detstva podsúvajú nereálne očakávania od života, respektíve od silnejšieho pohlavia. Jednou stránkou veci je ich vplyv na dievčatá, ktoré sú citlivejšie ako chlapci. U nich je to už komplikovanejšie, pretože len máloktorý chlapec si povie: budem sa správať ako princ a nosiť svoje dievča na rukách. Nepovedia si nič, pozrú si rozprávku a idú spať. V reálnom svete to funguje trochu inak ako v rozprávke, hoci je pravda, že výnimky potvrdzujú pravidlo. Väčšinou však, ak vám partner nosí kvety, dary a je neprirodzene pozorný aj po dlhoročnom vzťahu, radšej si preverte, či nemá niečo za ušami. Ak nemá, gratulujem, ste šťastnou ženou výnimky potvrdzujúcej pravidlo.

 

Lov na princa zahájený

Samé niekoľko mesiacov, možno dokonca rokov, rozhliadame sa po komkoľvek, kto je krajší než orangutan a IQ nemá umiestnené v rozkroku. Stále sa však držíme myšlienok: „Mám na lepšieho… Nie je dosť príťažlivý… Má iba Ford Mondeo…“ Ak sme doteraz neboli schopné uloviť lepšieho, príťažlivejšieho a s Mercedesom, možno by nám bol takýto exkluzívny a lákavý kúsok iba na príťaž.

 

Existujú vôbec takí „princovia“?

Áno, existujú a je ich veľa. No ich biely kôň je obyčajné kombi, ktoré svedčí o tom, že muž rozmýšľa o budúcnosti a rodine, preto si zaobstaral priestranné auto. Kvety a dary nahrádzajú záujmom o svoju ženu a skutkami hodnými pravého chlapa.  Niektoré gentlemanské gestá možno občas pozabudnú, no tie najdôležitejšie robia automaticky, pretože je pre nich prirodzené otvoriť dáme dvere, či dať jej svoju bundu, keď je jej zima. Možno neprovokujú iné ženy exhibicionizmom a metrosexuálnym vzhľadom, ale pochvala od ich vyvolenej ich poteší a zapamätajú si, čo sa jej páči a čo nie. Menej je viac, hovorí sa. V tomto prípade je stretnutie ozajstného, reálne sa vyskytujúceho „princa“ rozhodne viac, najmä ak chceme byť šťastné nielen v mladosti, ale po celý život.

Napísala: Verena

FOTO: freedigitalphotos.net