Pozor na vaše ruky: v zime veľmi trpia

Please enter banners and links.

ruky v zime

Ochráňte vaše ruky počas prvých chladných dní a pripravte ich do mrazivého počasia, ktoré už čoskoro nastane. Koža na rukách neobsahuje žiadny tuk, a preto ich nemá čo ochrániť. Správna starostlivosť dokáže predísť suchej a popraskanej pokožke.

Rukavice vytiahnite už v októbri

Aj keď do polovice októbra ešte zavíta vždy aj babie leto, rána bývajú dosť chladné. Cesta do práce tak môže spôsobiť prvé popraskanie a poškodenie pokožky rúk. Dbajte o to, aby boli vždy v teplúčku. To však neplatí o ich umývaní. Práve teplá a horúca voda ich vážne poškodzuje. Myslíme si, že iba tak z nich zmyjeme všetky baktérie, ale je to klam. Kvalitné mydlo dokáže odstrániť choroboplodné zárodky aj pri vlažnej a studenej vode. Ide hlavne o techniku a spôsob umývania rúk. Odporúča sa trieť si ruky pod vodou aspoň po dobu pol minúty.

Domáce práce iba s ochrannými rukavicami

Či už umývate riad alebo čistíte kúpeľňu alebo podlahu, rukavice by mali byť vaše verné asistentky. Že to nie je pohodlné? Nevadí, pre krásu sa predsa oplatí aj čosi obetovať. Krátkodobé nepohodlie vám zaručí krásne ruky ako z katalógu. Čistiace prostriedky totiž obsahujú množstvo látok, ktoré citlivej koži rozhodne neprospievajú. Ruky sú drsné, vysušené, trpíme pocitom istého nepohodlia, častokrát nás štípu, pália, svrbia. Červené fliačky a drobné ranky sú bolestivé a nepríjemné. Nehovoriac o tom, že ruky vyzerajú o veľa rokov staršie a pôsobia odpudzujúco.

Hydratačný krém vždy v kabelke

Je malý, ale účinný. Kúpte si kvalitný hydratačný krém na ruky, ktorý obsahuje olej alebo bambucké maslo. Výborný je aj nechtík, propolis, zložka glycerínu a Q10. Pravidelné krémovanie rúk zaručí, že behom niekoľkých aplikácií sa okamžite dostanú do svojho pôvodného stavu a skvelej formy. Z času na čas im doprajte peeling zo soli a výživnú 15 minútovú masku. Vyrobíte si ju veľmi jednoducho. Zmiešajte olivový olej a mlieko a nechajte pôsobiť štvrť hodiny. Výborné sú aj vajíčka s medom alebo roztlačený zemiak.

FOTO: pexels.com