Pôžička nie je hanba

Please enter banners and links.

pôžička

Každý z nás sa aspoň raz v živote ocitne v situácii, kedy potrebuje súrne určitú čiastku peňazí. Niekedy pomôže rodina, inokedy najlepší priateľ. Nie všetci sa môžeme pochváliť s ochotnými ľuďmi vôkol seba. Predsa je to riziko. Ak to teda ináč nejde, vezmite si malý spotrebný úver na čokoľvek.

Iba seriózne banky a spoločnosti

Pri takýchto úveroch si dávajte pozor na to, odkiaľ si peniaze požičiate. Je veľa nebankoviek a pofidérnych spoločností, ktoré nasľubujú hory-doly a napokon okrem zlosti a hnevu vám neostane nič iné, iba splácať poriadne navýšenú sumu. Rozumne si preto zvážte, kam nasmerujete svoje kroky a ktorej spoločnosti dôverujete. Nie je na škodu vopred vyzistiť úrokové sadzby, poplatky za poskytnutie úveru a ostatné výhody, napríklad, či je v splácaní aj nejaké to poistenie.

Doba splácania zvyčajne 1 – 8 rokov

Ak sa už budete rozhodovať, na koľko rokov si pôžičku zoberiete, bez váhania sa rozhodnite pre najvyšší počet rokov, pretože čím dlhšie budete úver splácať, tým nižšia potom bude aj mesačná splátka. Síce celková výška úveru porastie, ale pamätajte, že vždy máte možnosť úver predčasne splatiť alebo vyplácať mimoriadne splátky. Nemusíte byť aspoň v strese, že okrem bežných mesačných výdavkov musíte platiť aj vysokú splátku. Rozumné, však?

Kedykoľvek a na čokoľvek

Kto každý si môže takýto malý spotrebný úver zobrať? Ak sa jedná o malú pôžičku, stačí vám iba váš občiansky preukaz a nie je potrebné dokladovať výšku príjmu ako napríklad pri hypotéke. Pre vás to znamená, že keď sa naskytne vo vašom živote zložitá situácia a súrne budete potrebovať niečo kúpiť alebo zaplatiť, bez problémov získate seriózne peniaze. Nemusíte sa tak doprosovať rodine, priateľom a známym a spoliehať sa na ich pomoc. Veľa ľudí má vo zvyku svoju štedrosť a dobrosrdečnosť vyhadzovať na oči aj celé roky. Niekedy nie je na škodu byť úplne samostatný a odvážny.

FOTO: pexels.com