Potrebujete dioptrie? Nepodceňujte ich výber!

Please enter banners and links.

žena v okuliaroch

Okuliare naše každodenné. Mnohí si ich denne zakladáme na oči, aby sme lepšie videli do diaľky či nablízko. Bez nich už jednoducho nevieme fungovať, nezaobídeme sa ani doma, ani v práci či pri nakupovaní. Keďže ich potrebujeme prakticky stále počas dňa, mali by sme si ich vyberať starostlivo, s rozumom a brať do úvahy zopár faktov.

Krok za krokom

Skôr než sa stanete majiteľom dioptrických okuliarov, je potrebné urobiť niekoľko dôležitých krokov. Tým prvým je poznať svoje dioptrie, dioptrické hodnoty. Oči nám samy dajú vedieť, že sa s nimi niečo deje. Pri čítaní nevidíme na písmenká alebo sa nám rozmazávajú a zasa v opačnom prípade, nevidíme dobre do diaľky, pokým sa k danej osobe alebo predmetu nepriblížime. A tak vedie naša cesta do ordinácie očného lekára, ktorý nám zmeria dioptrie.  

Nasledujúce kroky sú už hlavne o tom, aký tvar, rám, materiál okuliarov si vyberieme, ktoré sa hodia k našej osobnosti a životnému štýlu. Môžeme využiť aj ponuku internetového obchodu Duos.sk a pozrieť si rôzne dioptrické okuliare, ktoré by mohli byť pre naše oči tie pravé.

Okuliare podľa typu tváre

Či ide o slnečné okuliare alebo dioptrie, vždy treba brať do úvahy tvar našej tváre. Niekto ju má okrúhlu, iný štvorcovú, ďalší srdiečkovú a pod. Nie sme stroje, ktoré sa na seba podobajú ako vajce vajcu. Každý z nás je jedinečný a originálny a tomu by mal zodpovedať aj typ dioptrických okuliarov.

Guľatej tvári svedčia užšie rámy s hranatými okrajmi, k srdiečkovej tvári pristanú okuliare motýlieho typu a majitelia štvorcovej tváre môžu vyniknúť v širších okuliaroch bez ostrých hrán.

Ak máte nároky, čo sa týka požiadaviek na dioptrické okuliare a uprednostňujete kvalitu pred cenou, máme pre vás zaujímavý tip: vyskúšajte dioptrické okuliare Chopard, ktoré sú vyrobené zo zlata a titánu.

Reklamný článok

FOTO: Anatoliy Karlyuk / Shutterstock.com