Potrebujete dioptrické okuliare? Pomôžeme Vám vybrať tie správne!

Please enter banners and links.

Keď nás zrádza zrak

Každý človek chce byť zdravý a nechodiť po lekároch, rodičia si želajú mať zdravé deti, aby mali spokojný a šťastný život. Ale nie všetci majú pevné zdravie, možno tento dar oceníme až, vtedy, keď ho stratíme. Existuje množstvo rôznych chorôb, diagnóz a každého trápi niečo iné.

Sú medzi nami aj tí, ktorým vypovedajú službu oči, niekomu od narodenia, inému postupne v detstve alebo v dospelosti či v starobe. Uvedomujeme si, že zrak je pre nás veľmi dôležitý a potrebujeme vidieť. Ak tomu tak nie je, prichádzajú na pomoc dioptrické okuliare, ktoré sú veľkou pomôckou či už pri čítaní alebo za volantom.

 

Krátkozrakosť a ďalekozrakosť. Ako na ne?

Bežne hovoríme, že niekto nevidí dobre na blízko alebo iný  zasa nevidí do diaľky. Označujeme to pojmami krátkozrakosť a ďalekozrakosť. Ide o veľmi časté chyby zraku, ktoré sa zvyčajne korigujú nosením okuliarov. V prípade krátkozrakosti vidíme zle na diaľku, a keď sme ďalekozrakí, máme problém so zaostrením predmetov v našej blízkosti. To či ide o prvý alebo prípad, veľmi ľahko zistíme pri návšteve očného lekára, ktorý nám po jednoduchom vyšetrení stanoví diagnózu.

Najčastejším riešením je predpísanie dioptrických okuliarov po zmeraní zraku očným lekárom. Okuliare sú dnes už bežným javom u mnohých ľudí a zároveň dotvárajú aj náš imidž. Či už potrebujeme okuliare na čítanie alebo do diaľky, môžeme si vyberať z mnohých typov, modelov, značiek a v neposlednom rade aj cenových relácií.

 

Vyberajte podľa tváre

V dnešnej dobe nie je o dioptrické okuliare núdza, pretože čoraz viac ľudí má problémy so zrakom, nielen dospelí, ale aj deti či tínedžeri. Dôležitým faktorom pri výbere dioptrických okuliarov je tvar našej tváre. Ak máme hranatú tvár, mali by sme zvoliť okuliare oválneho alebo okrúhleho tvaru s úzkym rámom. V prípade okrúhlej tváre voľte radšej hranaté okuliare s tenkým rámom. Pre podlhovastú tvár sú vhodné takmer všetky typy dioptrických okuliarov. Tento typ tváre nemá žiadne špeciálne požiadavky na tvar okuliarov. Môžete si ich vyberať podľa toho, na čo chcete klásť dôraz a aký dojem chcete v nich vzbudiť.

Dioptrické okuliare sú každodennou súčasťou mnohých ľudí, nevieme bez nich fungovať. Vďaka nim máme život jednoduchší a náš zrak nie je tak namáhaný, ako keby sme ich nemali. Ak rozmýšľate nad kúpou nových dioptrických okuliarov, skúste dioptrické okuliare ray-ban, ktoré Vášmu zraku rozhodne ulahodia a svojou elegantnosťou dotvoria Váš celkový imidž.

Reklamný článok

FOTO: shutterstock.com