Postarajme sa o záhradku

Please enter banners and links.

Jar je už v plnom prúde, a práve preto by sme sa už konečne mali začať venovať znova svojim záhradkám. Či už máte doma záhradku so zeleninou alebo len trávnik s okrasnými rastlinami, či skalku, nezabúdajte im dopriať potrebnú starostlivosť.

To ako sa treba postarať o záhradu záleží od konkrétneho typu. No ak máte záhradku dlhšie, tak už isto máte svoje spôsoby starostlivosti, ktoré ste si obľúbili. Nebudeme vám preto dávať konkrétne návody, ale iba nejaké menšie rady, ktoré by vám mohli pomôcť.

V prvom rade nezabúdajte na to, že ste dámy, takže ak sa aj pustíte do špinavej práce v záhrade, tak sa primerane oblečte a nedávajte si úplne rozťahané tepláky. A keďže si istotne nechcete zničiť ruky a hlavne nechty, tak nezabúdajte ani na ochranné pracovné prostriedky ako napríklad rukavice. Pracovná obuv je tiež veľkým pomocníkom.

Keď už ste teda pripravené a odhodlané pracovať, pustite sa do toho. V prvom rade sa postarajte o pôdu. Pretože bez kvalitnej pôdy vám nenarastie nič. Môžete si zaobstarať kvalitnú novú zeminu, ktorú dáte do vašej záhrady, prípadne stačí kúpiť nejaké hnojivo, ktorým svoju pôdu obohatíte. Nezabúdajte, že každá rastlina potrebuje iný typ pôdy, takže aj hnojivo voľte podľa toho, čo chcete pestovať.

Ak si chcete nejakú prácičku uľahčiť, tak vám iste pomôže záhradná technika. Nehovoríme len o kosačkách na trávnik, ktoré sú isto potrebné pre uhladený výzor záhrady. Ale napríklad aj o rôzne automatické strihače či nožnice na živé ploty. Vďaka nim totiž bez väčšej námahy dáte krásny nový výzor svojim kríkom.

Keď už bude vaša záhradka vysadená a upravená podľa vašich predstáv, tak ju môžete ešte dodekorovať. Nehovoríme o gýčových trpaslíkoch, ale také štýlové vonkajšie osvetlenie urobí z vašej záhrady ideálne miesto na večerné a nočné posedenie. Ak k tomu doplníte krásny záhradný nábytok, tak budete vonku tráviť v lete viac času ako vo vnútri svojho domu.

Veríme, že vaše záhradky budú, možno aj vďaka našim tipom, vyzerať tento rok ešte lepšie ako zvyčajne a vy sa tam budete cítiť naozaj príjemne.

Reklamný článok

FOTO: winnond