Pokračujete v štúdiu?

Please enter banners and links.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaŠtúdium na vysokej škole so sebou prináša rôzne skúsenosti a zážitky. Nejde však len o vysnívaný študentský život plný párty a osláv, ale ide aj o množstvo učenia sa a nocí prebdených nad knihami. Mnohí ľudia sú po pár rokoch na výške úplne vyšťavení a úspešné napísanie bakalárskej práce a urobenie štátnic pre nich znamená koniec študentského života a vstup do života pracovného. No nájdu sa aj takí, ktorí si štúdium zamilujú a nechcú z vysokej školy odísť ani po získaní magisterského či inžinierskeho titulu a dajú sa na dráhu postgraduálnych študentov., čo so sebou prináša opäť množstvo zaujímavých skúseností.

 

Teória verzus prax

Pokiaľ ide o slovenské vysoké školy, veľký dôraz sa kladie najmä na teoretické vedomosti, ktoré však častokrát v živote ľudia reálne nevyužijú. Ak však budete pokračovať v postgraduálnom štúdiu, čaká vás aj niečo viac. Zabudnite na týždne plné prednášok a rôznych cvičení, na ktorých musíte dávať pozor. Naopak, zvykajte si na to, že nejaké prednášky musíte vymyslieť i vy sami a budete to práve vy, kto bude učiť mladších študentov na cvikách. Avšak zažijete i omnoho viac praxe, hlavne ak si za tému dizertačnej práce vyberiete niečo, kde musíte mať presné výsledky z laboratória a budete vďaka tomu používať rôzne technické vymoženosti ako napríklad laboratórne váhy, prístroje na meranie rôznych vlastností látok atď. – všetko samozrejme záleží od vášho zamerania. Nebudete teda už len stáť v úzadí a sledovať ako sa dané prístroje teoreticky používajú, ale budete ich reálne obsluhovať a vysvetľovať ostatným, ako fungujú.

 

Kopy papierov

Ak si spomeniete na skúškové obdobie a tie kopy papierov, v ktorých ste sa takmer utopili, tak je veľmi pravdepodobné, že pri ďalšom štúdiu sa vám množstvo papierov na pracovnom stole bude množiť geometrickým radom. Váš počítač a samozrejme i tlačiareň dostanú riadne zabrať, a preto vám odporúčame nepodceniť kvalitu toneru HP CF283A. Vďaka tomu, bude vaša tlačiareň stále vo forme a pripravené na tlač dôležitých študijných dokumentov.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com