Pohodlie po kúpeli

Please enter banners and links.

Po rýchlej sprche alebo relaxačnom kúpeli na náš čaká studená dlažba len čo vyjdeme z vane alebo sprchovacieho kúta. Pri dlhšom utieraní a sušení vlasov sa na studenej dlážke veľmi rýchlo prechladíme i keď už máme ponožky. Zaobstarajte si predložku pod nohy vďaka ktorej si zabezpečíte príjemné státie. Pozreli sme sa na viaceré materiály a tu je výsledok.

 

Pévécé

         Predložky do kúpeľne z PVC materiálov majú hlavnú výhodu – nízku cenu. Novú predložku si viete zakúpiť aj do štyroch eur v rôznych rozmeroch, tvaroch a farbách. Okrem toho sa nešmýka, je mäkká a príjemne sa na nej stojí. Na druhej strane sú vždy nejaké nevýhody. Často sa pod týmito predložkami tvorí pleseň čo znamená, že ich treba často vymieňať. Nedajú sa prať ani očistiť.

 

Bambusové

         Bambusové sa cenovo podobajú na tie z PVC, no na týchto sa netvorí pleseň aj preto, že ide o prírodný materiál. Predložka z bambusu je ale o čosi chladnejšia na pocit a nezvykne dobre sať vodu.

 

Mikrovlákno

         Ak má predložka zospodu protišmykové úchytky, je priam skvelou voľbou do vašej kúpeľne. Saje vodu, pomerne rýchlo uschne, príjemne sa na nej stojí, a čo je skvelé môžete ju smelo vyprať čím predídete plesniam. Aj cenovo vám určite sadne. Nájdete ju v niekoľkých farbách a veľkostiach.

 

Z bavlny

         Bavlnených predložiek je niekoľko, preto si treba všímať zloženie. Niekedy totiž obsahujú prímesi ktoré menia vlastnosti bavlneného materiálu. Spravidla sú ale príjemné, vedia spoľahlivo vstrebať vodu a dajú sa vyprať. Niektoré sa však zvyknú krčiť a pokiaľ nemajú protišmykové úchytky zo spodnej strany nie sú priveľmi bezpečné. Odradiť vás môže tiež aj vyššia cena (aj nad desať eur).

 

 

Koberčeky

         Šikovné malé koberčeky do kúpeľne sú príjemným riešením. Vedia ju zútulniť a pohladiť oko vďaka pestrým farbám. Dobre sa na nich stojí a viete ich vybrať čo zaručí, že sa nevytvorí žiadna pleseň. Majú ale jednu zásadnú nevýhodu – šmýkajú sa. Len veľmi zriedka nájdete koberček vybavený protišmykovým povrchom zo spodnej strany.

 Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net