Podpísala sa súčasná doba na nerovnováhe vášho organizmu? Tento stav musíte začať ihneď riešiť

Please enter banners and links.

legumesZažívate neustály zhon a stres? Nestíhate pravidelne jesť, trápia vás bolesti brucha, máte oslabený imunitný systém a cítite sa neustále unavená? Aj vy ste možno obeťou dnešnej doby, ktorá je absolútne nešetrná k nášmu zdraviu.

 

Dôležité pH vnútorného prostredia ľudského tela

avocado

Všetky uvedené problémy ústia do narušenia rovnováhy nášho organizmu. Ten na zabezpečenie priebehu základných biochemických dejov potrebuje stálu hodnotu pH, ktorá sa žiaľ vplyvom dnes preferovanej stravy posúva do kyslej oblasti. Síce je prekyslenie organizmu považované niektorými odborníkmi za mýtus, stále ostáva faktom, že neustále prijímanie kyslej potravy a absencia látok, ktoré by hodnotu pH vyrovnávali, spôsobujú v ľudskom tele zásadný problém. A ten je potrebné riešiť.

 

steakPrekyslenie je dôvodom mnohých príznakov nadlomeného zdravia

Prirodzené prostredie organizmu narušované práve kyslosťou je nevyhnutné aj na základnú látkovú premenu spojenú s tvorbou energie. Zo živín sa teda nemusí vytvárať dostatočné množstvo energetickej molekuly ATP, a preto sa často cítime unavení, jednoducho bez šťavy. Podobný osud postihuje v prípade prekyslenia organizmu aj metabolizmus mastných kyselín, aminokyselín, vitamínov a mnohých iných látok, čo môže byť dôvodom naštrbeného fyzického, ale aj psychického zdravia.

 

 

Minerály pomôžu odstrániť kyslosť

barley

Ak chceme odstrániť kyslosť a posunúť pH prostredia organizmu do optimálnych hodnôt, potrebujeme prijímať niečo zásadité, najmä vo forme minerálnych látok. Najideálnejšie by samozrejme bolo radikálne zmeniť svoj jedálniček a vyradiť z neho všetky potraviny, ktoré spôsobujú prekyslenie a naopak, zaradiť doň zásaditú potravu. No to dnes pre bežného človeka nie je prakticky vôbec možné. Našťastie, stav prekyslenia organizmu dokážete odstrániť aj pravidelným užívaním výživových doplnkov s látkami s vysokým obsahom zásaditých látok.

stamp-made-inPráve takými látkami sú horčík a vápnik, ďalej rastlinné produkty ako zelený jačmeň, chlorella a extrakt zo zeleného čaju. Tie pôsobia na znižovanie kyslosti veľmi efektne a ich výsledok sa pri dlhodobejšom užívaní zaručene prejaví nielen zmenou pH organizmu, ale aj zlepšením zdravotného stavu, posilnením imunitného systému a opätovným získaním stratenej energie. Uvedené minerálne látky a rastlinné produkty obsahuje v jednej tablete výživový doplnok ALKALIO vyrobený na Slovensku.

Reklamný článok