Podnikajte úspešne so Zákonom o dani z príjmov v mobile

Please enter banners and links.

Podnikať nie je med lízať, ale predsa len si to podnikatelia môžu trocha uľahčiť aj v dnešnej dobe, keď nás už na požiadavkách či nariadeniach asi nič neprekvapí… Stačí mať poruke základné zákony týkajúce sa podnikania.

Čo hovorí Zákon o dani z príjmov, je sväté aj pre vás

Každý odvážlivec, ešte predtým, ako sa z neho stane právnická osoba alebo SZČO, by si mal na začiatku svojich ružových vízií spočítať dva a dva. Uspieť v podnikateľskej sfére totiž nie je dané hocikomu. Chce to dravosť, sebavedomie, bystrý um, cieľavedomosť a v neposlednom rade aj zopár odborných kníh či konzultácií s odborníkmi, ktoré čo-to stoja. Nikto vám ale ohľadom účtovníctva nepovie nič nové pod slnkom, iba to, čo si naštudujú napríklad aj z takého Zákona o dani z príjmov. Podnikanie, to predsa nie len o tom vedieť sa zvŕtať vo sfére, ktorej rozumieme, ale aj ovládať veci, ktoré s úspešným podnikaním úzko súvisia, hoci nám nič nehovoria. V Zákone o dani z príjmov sa dočítate všetko, čo potrebujete vedieť o predmete dane, peňažnom a nepeňažnom plnení, o daňovníkoch s neobmedzenou alebo obmedzenou daňovou povinnosťou, o zdaniteľnom príjme či základe dane, skrátka sa stretnete s pojmami, ktoré sa na vás budú vyškierať v marci pri podávaní daňového priznania.

Noste zákony vo vrecku. Aj ten o dani z príjmov

Učení z neba nepadáme, ale zato „na hubu“ padneme často, a to iba preto, že sme sa dali zaskočiť maličkosťou alebo nám chýbali tie správne informácie. Nebuďte hubári, ale nechajte sa zaškoliť zákonmi, ktoré sú k dispozícii aj online. Stránka Judikaty.info zahŕňa všetky právne predpisy a zákony v platnom znení, aj ich staršie verzie. Platenou registráciou k nim získate neobmedzený prístup a budete môcť vyhľadávať potrebné informácie podľa kľúčových slov či jednotlivých paragrafov. Nájdete tu aj Zákon o dani z príjmov, ktorý však neocenia len podnikatelia, ale každý jeden človek, ktorý má príjem a potrebuje si overiť, či je v súlade so zákonom a má ho dobre zdanený. Máte pocit, že to u vás vo firme nie je s kostolným poriadkom? Overíte si to jednoducho a online aj v aplikácii vo vašom mobile.