Pod vplyvom úplnku

Please enter banners and links.

Mesiac ovplyvňuje nielen príliv a odliv oceánu, ale tiež všetky tekutiny vyskytujúce sa na Zemi a každého človeka tvorí z 80 % voda. Podľa toho, ako na nás pôsobí, má jednu, dôležitú funkciu. Dorastá a cúva, dosahuje úplnku a novu, čo má na nás neuveriteľné účinky. Takže preč s tvrdeniami, že mesiac je len kus hmoty, ktorá sa po zrážke Zeme s meteoritom dostala do vesmíru!

Mesiac má štyri fázy: nov, dorastajúci mesiac, úplnok a cúvajúci mesiac. Každá fáza mesiaca na nás pôsobí inak, preto je dobré venovať sa v každej z nich určitým aktivitám. Začiatkom celého cyklu je nov, kedy mesiac stojí medzi Slnkom a Zemou, takže ho chvíľu vôbec neuvidíte. Táto fáza cyklu praje hlavne novým začiatkom a predsavzatiam, takže je to najlepšie obdobie začať s niečím novým. Práve teraz máte najväčšiu šancu, že i menej reálne priania sa vám splnia. Máte sklon jednať veľmi intuitívne, a budete vedieť o mnoho lepšie hovoriť o svojich pocitoch, čo môžete využiť či už pri vyznávaní lásky, alebo jednoducho pri riešení nejakej hádky. V tejto fáze potešíte svoje telo i jednodňovou detoxikačnou kúrou, pretože v tieto dni telo vylučuje najviac škodlivín a zbavuje sa rôznych jedov. Jediné, čomu by ste sa mali vyvarovať, je nerobiť žiadne vážnejšie rozhodnutia, nakoľko váš rozum v tejto fáze nemusí byť v pohotovosti, a môže byť riskantné, spoľahnúť sa len na svoje city.

Obdobie dorastajúceho mesiaca je obdobím naberania síl a regenerácie celej prírody. Vtedy je mesiac v tvare D a hovorí sa, že vtedy dorastá. Stavte na starostlivosť o seba, zájdite si ku kaderníčke či dajte si regeneračnú kúru na vlasy. Výsledok totiž bude s veľkou pravdepodobnosťou nádherný. V prípade ťažkých skúšok či dôležitých prezentácií v práci sa spoliehajte na obdobie dorastajúceho mesiaca. Práve vtedy je totiž váš mozog v pohotovosti a zapamätáte si viac informácií ako obvykle. Naopak dávajte si pozor na tučné a mastné jedlá, po ktorých sa priberá, do úplnku máte tendenciu rýchlo priberať.

Ak stojí Zem medzi Slnkom a Mesiacom, hovorí sa o úplnku. V tomto období sme citlivé a zraniteľné, pričom je aj naše telo citlivé na bolesť. Akékoľvek násilie na svojom tele je neprípustné. Rezné rany teraz viac krvácajú a nehoja sa rýchlo, navyše telo zle znáša akékoľvek chirurgické zásahy. Na druhej strane pri úplnku sa ľahko prejaví vaša kreativita! Buďte tvorivé a maľujte, píšte, skladajte hudbu, prebudí sa tak váš talent a pri úplnku sa dostane na povrch to najlepšie, čo vo vás je. Tiež je dobré koncentrovať sa, keďže máte sklon reagovať príliš prehnane až extrémne, ukončiť vzťah, v ktorom nie ste spokojná, a dorobiť všetko, čo máte už dlho rozrobené. V období úplnku máte totiž najviac rozvinutý cit pre správne riešenie.

Príjemne pozitívne sa začnete cítiť až v poslednej fáze mesiaca, pri cúvajúcom mesiaci, ktorý je v tvare C. Cúvajúci mesiac pozitívne ovplyvní všetko, do čoho sa pustíte. Je ideálnym obdobím zamilovať sa, keďže ste otvorená a prípustná novým vzťahom, a taktiež uzmieriť sa s niekým, keďže vám pôjde lepšie vysloviť slovo „odpusť“.

Mesiac je „hmota“ veľmi mocná, ovplyvňuje úplne všetko, od vašej nálady až po úspech na pracovnom pohovore. Je len na vás, či sa budete riadiť jeho fázami, a využíte všetku jeho silu vo váš prospech.

Napísala: Jana Petrejová

Foto: Exsodus