Plastická operácia- rozmar či nevyhnutnosť?

Please enter banners and links.

Stáva sa aj vám, že pozeráte do zrkadla a predstavujete si, ako by ste vyzerali, keby na určitých miestach vášho tela bolo toho viac a na iných zas o niečo menej. Vedeli by ste si predstaviť, že máte menší nos, plnšie pery a žiadne vrásky. A takto to väčšinou začína. Reč je o plastickej chirurgii. Je to tá príjemnejšia časť medicínskeho odvetvia, ktorá robí ľudí krajšími, ale to len v prípade, že to s plastikami nepreháňate. Pretože menej je niekedy viac. Určite poznáte nevkusné príklady žien, ktoré vášni plastických operácií naplno prepadli a po mnohých zákrokoch už ľudskú rasu pripomínajú len veľmi sporadicky.

 

Terapeutický účinok

Plastická operácia je u niektorých žien rozmar, u niektorých nevyhnutnosť. A to ostatné je niekde na osi medzi tým. A ako teda rozpoznať jedno od druhého? Hádam celý internet obletela správa o matke, ktorá svojej pubertálnej dcére pichá do tváre botox a svojej len osemročnej dcére už do budúcna kupuje poukážky na liposukciu a zväčšenie poprsia. Toto je dokonalý prípad ľudskej márnivosti. Kdež to na opačnej strane tejto škály stoja ženy, ku ktorým genetika nebola veľmi štedrá a nadelila im veľké uši, nos gigantických rozmerov alebo prsia, z ktorých je jedno väčšie ako druhé a to rádovo o niekoľko čísel. Práve v prípade týchto žien je plastická operácia často viac psychologickou záležitosťou, pretože okrem toho, že odstraňuje fyzický nedostatok, často odbúrava aj psychický blok, ktorý mali ženy pred zákrokom v dôsledku deformácie ich tela.

 

Žiadne nevkusné zákroky

Pokiaľ ste sa rozhodli podstúpiť nejakú plastickú operáciu, je dobré byť informovaná, vlastne ako v prípade akéhokoľvek zákroku. Základom pre úspešnú zmenu, ak už ste plne rozhodnutá, je výber plastického chirurga. Dobrý plastický chirurg je človek, ktorému v prípade akýchkoľvek otázok a pochybností môžete volať pokojne aj po pracovnej dobe a vždy si nájde čas na to venovať sa vám. Je to človek, ktorý žiadnu z vašich obáv nepokladá za malichernú, ale krok za krokom s vami prejde priebeh celej operácie a pripraví vás aj na možné komplikácie, ktoré budete musieť prekonať, pretože nie je zvykom, že hneď na druhý deň po operácii sa zobudíte krásna. Chvíľu trvá, kým si vaše telo zvykne či už na implantáty alebo kým sa spamätá z pooperačných opuchov, podliatin a jaziev. Každé telo totiž na liečbu reaguje rôzne. A v neposlednom rade, dobrý plastický chirurg má určitú mieru vkusu, ktorú by za žiadnych okolností neprekročil, to znamená, že vám neurobí gigantické megaprsia, ktoré budú škodiť vašej chrbtici a ani vám nepridajú na kráse, skôr naopak.

Napísala: Vivienne Wright

FOTO: Ambro