Plánujete si prefarbiť vlasy? Zvládnete to aj doma

Please enter banners and links.

farbenie vlasov

Každá z nás z času na čas zatúži po zmene. Je to prirodzené. Chceme sa páčiť aj sebe, aj ostatným. Nemusí ísť o zásadný rozdiel. Niekedy stačí presvetlenie, melír a hneď vyzeráme o 5 rokov mladšie.

Staňte sa odborníčkami na farbenie vlasov

Nájdu sa medzi nami aj také, ktoré ostávajú verné svojej pôvodnej farbe vlasov počas celého života. Prijímajú svoje šediny a akékoľvek prejavy zrelosti. Potom sú tu aj rebelky, ktoré experimentujú každých pár týždňov a majú na hlave vyskúšané všetky farby dúhy. Tak či onak, farbenie vlasov je zábava a nie je to nič zložité. Treba sa však riadiť pokynmi výrobcov, ktoré nám v prvom rade pomáhajú vyhnúť sa rôznym nepríjemnostiam. Číhajú na nás alergie, podráždenie pokožky a niekedy aj poškodenie vlasov.

Aký druh farby zvoliť?

Keď dostanete chuť na zmenu, pamätajte si, že rozdiel by mal byť maximálne dva odtiene oproti pôvodnej farbe vlasov. Na výber máte farby, ktoré vydržia päť až osem umytí, ale aj päť až osem týždňov. Odlišujú sa svojím zložením a tým, ako pôsobia na štruktúru vlasu. Tie menej trvácne totiž nezasahujú úplne do hĺbky a pôsobia iba na povrchu, zatiaľ čo permanentné farby na vlasy s amoniakom a oxidačnými činidlami, úplne premenia vlas od základov. Zmýva sa každá farba, ale s tým rozdielom, že niektoré vydržia dlhšie, iné kratšie.

Svetlé odtiene farieb vás omladia a hodia sa k tmavším typom pokožky. Modrooké dámy so svetlou pleťou najviac vyniknú s tmavými vlasmi. Hnedé prirodzené odtiene sa hodia všetkým ženám.

Domáci salón krásy

Zafarbiť si doma vlasy nie je nič zložité a zvládnu to aj absolútne amatérky. Ušetríte tak veľa peňazí i času stráveného v kaderníctve. Platíte iba za farbu. V tomto bode ale treba pripomenúť, že kvalita je priamo úmerná cene. Neľutujte preto výber drahšej značky. Bude k vašim vlasom oveľa šetrnejšia.

Farbia sa vždy neumyté a suché vlasy. Buď použijete štetec alebo zvolíte najjednoduchšiu a najúčinnejšiu možnosť, a to nanášanie pomocou vlastných rúk a rukavíc. Farbu zamiešate presne podľa návodu a jednoducho nanesiete, ako by ste si umývali vlasy so šampónom. Všetky vlasy získajú rovnaký odtieň a nenájdete vynechané a nezafarbené miesta.

Aby ste sa vyhli nežiadúcim fľakom, majte na sebe staré tričko a starý uterák. Pre požadovaný odtieň nechajte farbu pôsobiť presne toľko, ako odporúča výrobca.

Malá rada na záver: farbu zmyte ešte päť minút pred odporúčanou dobou, pretože pôsobí aj počas oplachovania. Vyhnete sa tak zbytočnému zničeniu vlasov i končekov. V neposlednom rade bude odtieň presne taký, aký ste si priali.

FOTO: pexels.com