Pár tipov na letnú romantiku

Please enter banners and links.

Aj keď každé ročné obdobie má bezpochyby svoje čaro, najviac romantiky si predsa len užijeme práve v lete. Dni sú dlhé, noci teplé a vzduch plný omamných vôní leta. Nič neláka na dovolenky, či dlhé bezcieľne prechádzky viac, ako práve toto obdobie. Stačí sa len zamyslieť a prísť na to, ako prežiť ozajstnú letnú romantiku.

 

Tradičné more a netradičné miesta

Tradičným spôsobom, ako si vychutnať zaručenú romantiku práve uprostred leta je romantický výlet vo dvojici k moru. Prechádzky pri západe slnka za morský horizont, kvalitné víno a večera na terase s výhľadom na more a k tomu nejaké tie pamiatky, či kúpanie sa na pláži. Ak si takúto romantiku chcete ešte niečím ozvláštniť, vyberte sa na dlhšiu prechádzku a nájdite si zátoku či kúsok pláže, ktorá je opustená. Tradičná dovolenková romantika tak získa omnoho väčšie čaro a možno aj menší nádych dobrodružstva…

 

Bližšie ku hviezdam

Nie každému vyhovuje polihovanie na lehátkach pri mori, najmä pokiaľ ide o niečo aktívnejších ľudí. Patríte medzi nich? Potom si istotne v lete doprajete nefalšovanú letnú romantiku priamo pod širákom. Stačí zobrať stan, spacák a nejakú tú konzervu a romantika priamo pod hviezdami, mimo hlučného mesta a priamo v srdci prírody. Pre tých predsa len trochu pohodlnejších sa núkajú služby mnohých horských hotelov priamo v našich najkrajších horách, uprostred lesa, avšak s plným komfortom či s ponukou wellness. Pri oboch týchto typoch letnej romantiky si môžete cez deň užiť nádherné výhľady z hôr, ktorým vás odmenia po nejakom čase turistiky. Len si musíte dávať pozor, aby ste sa v lese nestratili.

 

Leto doma?

Máte pocit, že slová romantika, leto a doma nejdú dokopy? Ako pri väčšine vecí, aj tu záleží od uhľa pohľadu. Stačí si to len vedieť dobre zariadiť a aj s pohodlia vášho doma si užijete letnú romantiku ako z katalógu. Možno stačí naplánovať nejaký neďaleký výlet k prírodnému kúpalisku, alebo si spraviť piknik na lúke za mestom na bicykloch. Alebo jednoducho len v pohodlí domova podávať ľahké letné miešané nápoje na terase (prípadne na balkóne). Výhodou takejto domácej romantiky je, že si na ňu nemusíte dopredu brať dovolenku, ale môže vzniknúť doslova aj z minúty na minútu a všedný deň či večer sa razom zmení na niečo úplne iné, možno aj ako prekvapenie pre toho druhého.

 

Všetko záleží na chuti, nápaditosti, kreativite a možnostiach, aby ste si užili tú ozajstnú letnú romantiku. Niekedy možno netreba urobiť vôbec nič, len si vyjsť na prechádzku do mesta a dať si spoločne osviežujúcu zmrzlinu, aby bol letný deň hneď niečím špeciálnym.

Napísala: Lucia Zimanová

FOTO: freedigitalphotos.net