Oživte svoj domov novými dverami

Please enter banners and links.

Väčšina z nás obýva byty či domy postavené ešte počas socializmu, možno aj ďaleko skôr. Snažíme sa zveľadiť svoj domov ako sa len dá, mnohí si berieme pôžičky z bánk a kompletne zrekonštruujeme príbytok jednorazovo. Nie každý si však môže dovoliť splácanie takej veľkej položky, najmä ak je viazaný hypotékou alebo lízingom auta. Ak ste však odhodlaný vykonať nejakú zmenu, ktorá bude viditeľná, stavte na najvýraznejšie prvky domu či bytu.

To, čomu neprikladáte veľký význam…

… sa môže stať dominantou vašej domácnosti, ktorá upúta každú návštevu. Keď sa diskutuje o rekonštrukcii alebo skrášľovaní domova, každý sa zaoberá najmä farbou stien, typom podláh, kobercov a štýlom nábytku. Vkladajú sa ťažko zarobené peniaze do gýčových doplnkov – od vysokých mačiek „zaručene dovezených priamo z Egypta“, cez nevkusné vázy z umelej hmoty bez štipky vkusu a elegancie, až po neidentifikovateľné papierové „dizajnérske kúsky“, z ktorých sa nakoniec vykľujú napríklad lampy. Namiesto týchto zbytočných výdavkov, ktoré nikoho neohúria ani neoslovia, by sme mali sa mali zamyslieť nad časťou domácnosti, ktorú používame neustále – dvere. Ak niečo v dome vymieňame za nové, rátame s novou vecou na čo najdlhší čas. Stavme preto na vysokú kvalitu a príjemný, no nadčasový vzhľad. Napríklad dvere Sapeli sú vyrábané z prírodných materiálov, vďaka čomu je každý kus vo svojej farbe a kresbe originálny a neopakovateľný.

Remeselné spracovanie týchto dverí je bezchybné a menší dôraz sa nekladie ani na dizajn. Výber interiérových dverí je niekedy zdĺhavou záležitosťou, no stačí sa rozhliadnuť po svojom domove a zistiť, aké materiály a farby v ňom prevládajú. Ak máte radi minimalistické zariadenie, vyberte si jednoduché dvere korešpondujúce s prostredím, ale s výrazným prvkom, ktorý miestnosť oživí a upúta pozornosť. Po rozhovore s dizajnérom budete mať ešte viac jasno v tom, čo chcete. Informácie o dverách vám poskytnú v každej predajni, či už internetovej alebo kamennej. Na trhu sú desiatky výrobcov, ktorí sa líšia kvalitou, cenou, materiálom, dizajnom či vyhovením vašim špeciálnym požiadavkám. Každý výrobca vyniká niečím iným, preto je len na vás, či si nájdete čas a chuť do pátrania po tom ideálnom pre vás. Zaručene však túto časovú, ale i finančnú investíciu nebudete ľutovať.