Ovsené vločky každé ráno – pleť bude krajšia a spánok zdravší

Please enter banners and links.

ovsené vločky

Nie nadarmo nám naše mamy celý život hovoria, že raňajky sú základ. Im to vraveli ich mamy a tým zase babičky. Zhodli sa na tom všetky. Takto sa táto fráza posúva z generácie na generáciu, avšak len málokto ju reálne dodržiava.

Keď raňajky, tak vločky

Veľa ľudí začne svoj deň šálkou kávy na prázdny žalúdok. Neuvedomujú si pritom ako veľmi ho tým podráždia. Teplý nápoj je súčasťou podareného rána, avšak treba dodržiavať určité zásady správneho stravovania. Niekedy sa môže zdať, že je to hotová veda, ale verte, že treba iba načúvať vlastnému telu a všetko pôjde automaticky.

Nasledujúce rána si skúste spraviť pokus. Mohlo by to vyzerať tak, že v priebehu pár dní budete raňajkovať ovsené vločky na akýkoľvek spôsob. Či už si ich zalejete s teplým mliekom alebo pridáte do jogurtu, no aj taká ovsená kaša je celkom super vec.

Pozorujte, čo sa bude s vaším telom diať. Zmeny postrehnete už v ten deň. Zistíte napríklad, že vydržíte oveľa dlhšie sýti a vaša chuť na sladké pominie.

Prečo?

Ovsené vločky majú v sebe vysoký obsah rozpustnej i nerozpustnej vlákniny. Ich komplex sacharidov stabilizujú v tele hodnoty glukózy, čistia tráviaci trakt a dokonale ho vyživujú. Preto, ak máte problémy s trávením, so žalúdkom alebo s pravidelným vyprázdňovaním, ovsené vločky sú ten správny liek pre vás.

Omega 3 nenasýtené mastné kyseliny

Okrem iného nám ovsené vločky upravujú hladinu cholesterolu v krvi a znižujú vysoký krvný tlak. Dámy, možno ste netušili, že práve vysoký obsah B vitamínov a vitamínu K, napomáha k zlepšeniu kvality pleti. Preto, ak vás trápi napríklad akné, tieto zdravé raňajky vás ohúria. Zmeny si všimne každý.

Ovsené vločky sú aj výbornou prevenciou proti rakovine a vďaka vysokému podielu mangánu sa starajú o naše kosti a zuby.  Nutričné hodnoty minerálov a stopových prvkov, bielkovín i vitamínov z nich robia hotovú vitamínovú „bombu“ na tanieri.

FOTO: pexels.com