Overené rady, ktoré vám pomôžu schudnúť

Please enter banners and links.

Aj keď existujú nekonečné diéty, doplnky stravy a náhrady jedla, ktoré tvrdia, že zaisťujú rýchle chudnutie, väčšine chýbajú vedecké dôkazy, ktoré by potvrdili ich účinnosť. Existujú však niektoré stratégie podporované vedou, ktoré majú vplyv na reguláciu hmotnosti. Tieto stratégie zahŕňajú kardio cvičenie, sledovanie príjmu kalórií a zníženie počtu sacharidov v strave. V tomto článku si povieme o najnákladnejších princípoch chudnutia.

Raňajky ako základ dňa

Vynechanie raňajok vám schudnúť  pravdepodobne nepomôže. Mohli by ste prísť o základné živiny a môže sa stať, že budete počas dňa viac maškrtiť, pretože budete pociťovať hlad.

Pravidelné jedenie

 Jesť v pravidelných časoch počas dňa pomáha rýchlejšie spaľovať kalórie a tým naštartovať chudnutie. Znižuje tiež pokušenie jesť jedlá s vysokým obsahom tuku a cukru.

Do svojho jedálnička zaraďte potraviny bohaté na proteín, ktorý pomáha regulovať hormóny chuti do jedla, vďaka čomu sa ľudia cítia byť viac nasýtení. Je to spôsobené najmä poklesom hormónu hladu ghrelínu a nárastom hormónov sýtosti, peptidu YY, GLP-1 a cholecystokinínu. Dobré možnosti pre raňajky s vysokým obsahom bielkovín zahŕňajú vajcia, ovos, orechy, quinoa kašu, sardinky a puding z chia semienok.

Buďte aktívnejší

Spojenie cvičenia so zdravou stravou je efektívnejší spôsob ako schudnúť ako sa  len spoliehať na obmedzený príjem kalórii. Cvičenie môže zabrániť alebo dokonca zvrátiť účinky niektorých chorôb. Cvičenie znižuje krvný tlak a cholesterol, čo môže zabrániť infarktu.

 Byť aktívny je kľúčom k chudnutiu a udržaniu si hmotnosti. Okrem toho, že cvičenie poskytuje množstvo zdravotných výhod, môže pomôcť spáliť prebytočné kalórie, ktoré nemôžete stratiť samotnou diétou. Nájdite si aktivitu, ktorá vás baví a dokáže zapadnúť do vašej rutiny. Niekto nájde záľubu v plávaní alebo v kolieskových korčuliach. Niekto radšej strávi čas cvičením v posilňovni. Ak radi trávite čas prechádzkami, zaobstarajte si walking palice. Používanie palíc pri chôdzi zapája vaše ramená a chrbtové svaly, čo posilňuje hornú časť tela a zvyšuje srdcovú frekvenciu.

Samotné cvičenie môže byť to najlepšie, čo môžete urobiť pre zlepšenie svojho celkového zdravia, šťastia a kvality života.