Please enter banners and links.
Je viac než isté, že spojenie – sociálne siete, pozná už aj menšie dieťa. Všetci vieme, o čo ide. Sme vlastníkmi dokonalých profilov s ukážkovými fotografiami a namiesto denníka si ukladáme spomienky na web, nemysliac pritom na fakt, že naše osobné i intímne údaje – vôbec nie sú v bezpečí.
Realita?
Sotva si dokážeme predstaviť, ako tieto šikovné aplikácie v našich mobilných zariadeniach fungujú. Beztak sme kvalitne sledovaní, no s pomocou sociálnych sietí sme sa dokorán otvorili ako také knihy a pristali sme na to – dobrovoľne sa nechať sledovať a monitorovať. A prečo? Len preto, lebo tvrdíme, že sme takto spojení so svetom. Skutočne?
Ako si predstavujeme spojenie so svetom? Je svet to, čo držíme neprestajne v rukách, čo nám ničí zrak, chrbticu, nervy? To je ten svet? A nie náhodou to, čo je vôkol nás? Čo je akoby na dlaniach prestreté? Čo sa nám ponúka a láka nás? Príroda je našou súčasťou. Ona pôsobí ozdravujúco, neubližuje, ale regeneruje.
Priateľstvá naoko
Čo je viac? Mať 500 priateľov naoko, alebo mať 5, ale takých, za ktorých by sme vložili aj ruku do ohňa? Vedeli by ste porátať, koľko takýchto skutočných priateľstiev máte? Sú to ľudia, ktorí stoja bezprostredne pri vás, nech sa už deje čokoľvek. Či ste šťastní, alebo uplakaní, zúfalí, alebo na vrchole úspechu – oni verne stoja po vašom boku a nezaujíma ich, či ste im dali „like“ na fotku.
Ak zažívate nesmierne šťastie, nemáte čas na fotenie
Fotky, fotky, samé fotky. Hlavne, že ich je veľa a že sa dá s nimi pochváliť. Vedci potvrdili, že prítomné okamihy nefalšovaného šťastia sú tie, pri ktorých nemyslíte na nič iné, iba sa sústredíte na konkrétnu chvíľu. Môžete si byť viac než istí, že všetky tie usmiate tváričky, parádne nastajlované obedy alebo večere a zachytené okamihy s vašimi deťmi, ktoré sú tak vzácne a veľavýznamné – nie sú nič iné, ako „maska“, avšak realita môže byť aj celkom odlišná a nie príliš na „like“.
FOTO: pexels.com