OPTIMISTKA – ako sa ňou stať?

Please enter banners and links.

Odborníci sa svorne zhodujú na tvrdení, že vo svojej podstate sme všetci optimisti, len sme sa časom naučili pesimizmu. Vráťte sa späť k lepšiemu pohľadu na svet a vneste tak do svojho života viac krajších myšlienok.

Máme pre vás skvelé inšpirácie s ktorými sa postupne stanete veselšou a optimistickejšou.

 

Neusmievajte sa nasilu

            Možno to znie čudne, ale je to tak. Úsmev nasilu pre vaše duševné zdravie vôbec nič neznamená. Optimizmus totiž nie je definovaný ustavičným úsmevom a pocitom šťastia. Práve naopak – nechajte emóciám voľný priebeh, uvoľnite sa, nechajte všetky zlé myšlienky odísť a predovšetkým si zachovávajte nadhľad. Filtrujte pocity a nechávajte v sebe len to dobré. Iba tak príde spontánna chuť na úsmev.

 

Škrty v kontaktoch

            Škrtnite všetky kontakty ktoré máte na pesimisticky naladených ľudí. Keď nebudete počúvať o tom ako je celý svet skazený a nič už nemá cenu verte, že vám bude lepšie. Radšej sa dobre nalaďte a dajte si predsavzatie, že vás dnes nič nevytočí. Ak budete okolo seba šíriť pozitívne myšlienky ľudia okolo budú milší čo povedie k dobrej atmosfére napríklad na pracovisku. A o to predsa ide.

 

Krásne ráno

            Deň začína ránom – to je základný fakt, ktorý si potrebujete uvedomiť. Práve preto si ráno urobte čo najkrajšie. Niekedy sa stačí len poriadne ponaťahovať, iným zas pomáha počuť dobrú pesničku ktorú si potom pospevujú celý deň. Okrem toho si môžete napísať na chladničku povzbudivé motto alebo sa na seba usmiať v zrkadle keď ste práve najviac strapatá. Povenujte sa svojmu partnerovi, napríklad si dajte bozk na dobré ráno alebo sa prebehnite so psíkom aby ste sa rozhýbali.

 

Stop negatívnym myšlienkam

            Podstatnou časťou na ceste k optimizmu je dať myšlienkam stopku vždy, keď budete mať chuť myslieť na čosi negatívne. Presmerujte sa vždy ihneď na čosi príjemné – zavolajte kamarátke aby ste pokecali, odbehnite na kávu alebo si v kancelárii pustite rádio. Vyhnite sa negatívnym filmom a choďte radšej do kina na príjemný romantický film (s dobrým koncom!) alebo kvalitnú komédiu na ktorej sa dobre pobavíte.

 

Slovník

            Na záver upravte svoj slovník. Výrazy ako “to nedám” alebo “nemá to zmysel” postupne vymeňte za “zvládnem to” a “chcem to”. S týmto postojom sa vám začne viac dariť a keď uvidíte, že veci vychádzajú, príde aj optimizmus ani nebudete vedieť ako.

 Napísala: Zuzana Šusterová
FOTO: freedigitalphotos.net