Opatrovanie detí – cesta k oddychu

Please enter banners and links.

Pozná to asi každá matka, svoje dieťa či deti miluje nadovšetko na svete, ale predsa len by rada občas bola s manželom sama, zašla do divadla či na romantickú večeru. Ale ako to uskutočniť, keď vaše ratolesti potrebujú neustálu pozornosť a nechať ich osamote v ich veku neprichádza do úvahy? Skúste opatrovanie detí.

V súčasnosti už existuje veľa možností ako si takéto opatrovanie zaobstarať, či už pôjde o profesionálne firmy zaoberajúce sa touto činnosťou alebo oslovíte mladú, ale zodpovednú susedu, ktorá by si rada privyrobila popri štúdiu.  Jednou z možností je samozrejme osloviť aj starých rodičov vašich detí, tí istotne neodmietnu ak nebudú mať veľké plány. Veď ktorá babka, či dedko by nechceli tráviť viac času so svojimi vnúčatami?

Ak je teda všetko vybavené, opatrovanie zaobstarané, reštaurácia objednaná a vy nachystaní, tak sa ešte zamyslite nad tým, či ste dali opatrovníkovi dostatočné inštrukcie a samozrejme číslo na svoj mobil, keby náhodou. Navyše ak deti veziete niekam inam, tak im nezabudnite zobrať so sebou aj ich obľúbené hračky, nech sa nenudia. Či už pôjde o stavebnice, elektrické autíčka, bábiky či plyšáky, uistite sa, že deti sa nudiť nebudú.

S výberom hračiek však buďte aj trošku opatrní. Lebo napríklad také lopty môžu spraviť peknú neplechu. Ak sa s nimi budú deti hrať vnútri, tak domáci si musia dávať dobrý pozor na to, aby neprišli nielen o rámy na obrazy, ale hlavne o sklenú výplň obrazov či rôzne zrkadlá. Ak by sa totiž niečo podobné stalo, tak nabudúce sa vám môže stať, že ich opatrovnícke služby už nebudú pre vaše deti k dispozícii.

Milé maminky, ak sa vám to zdá kruté, opustiť svoje deti, tak sa zamyslite nad tým ako sa cítite keď ste s nimi nonstop. Určite vás to riadne stresuje. A tak, nebude aj pre deti lepšie keď budete oddýchnutá, spokojná  a spoločensky vyžitá? Istotne potom aj oni budú spokojnejšie a šťastnejšie.

Reklamný článok

FOTO: Ambro