Omladnite SPRÁVNYM líčením

Please enter banners and links.

Buďte šikovnou ženou, ktorá si poradí aj s plynúcim časom, a to len za pomoci svojej kozmetickej taštičky. Upravte pár zvykov, vymeňte svoj krém za lepší a sama spozorujete rozdiel.

 

Mejkap

            O správnom zložení a farbe snáď už nemusíme ani písať. teraz skôr treba upozorniť na správne nanášanie. Používať by ste mali hubku určenú na mejkap za pomoci ktorej nanesiete vždy správne tenkú vrstvu. Po nanesení skontrolujte rovnomernosť a prstami upravte nezrovnalosti okolo vrások.

Odvážne dámy môžu hubku namočiť jemne vo vode /ak namočíte viac nič sa nestane hubku dôkladne vyžmýkajte/, nakvapkať mejkap na ruku a navlhčenou hubkou ho nanášať na pleť.

 

Podklady

            Už vám to musí ísť na nervy, ale aj teraz vám musíme pripomenúť, že podklad je základom. Nielen mejkap bude vyzerať lepšie, ale v prvom rade ochránite svoju pleť. Používajte kvalitné hydratačné krémy na noc a kvalitné podkladové krémy pod mejkap určené pre dámy vo vyššom veku. Majú totiž iné zloženie vďaka ktorému tvár ochránia a dodajú pleti sviežejší vzhľad.

Dôležitý je i správny podklad pod očné tiene, inak sa vám “roztečú” do záhybov na viečku. Skrátka, bez kvalitných krémov sa líčenie neoplatí ani začať.

 

Obočie

            Tvár sa mení, kontúry postupne ochabujú a narúša sa aj celková symetria tváre. To však nie sú dôvody na to, aby ste zo svojho obočia spravili čiarku neprimeraným trhaním nehovoriac o tom, že obvykle si vytrháte obočie ešte krivo. Buď vám obočie upraví kozmetička, ktorá mu profesionálne určí správny tvar aj hrúbku, alebo si sama vytrhajte len tie najviac vyčnievajúce chĺpky. Zvyšok jemne upravte ceruzou; držať by ste ju mali v ruke asi pod 45°uhlom aby ťah bol čo najjemnejší.

 

Nastal čas na rozvod

            Vo vyššom veku by ste konečne mali ukončiť svoj dlhoročný vzťah s trblietkami a čiernou ceruzou na oči. Žiadne trblietavé očné tiene, žiadne trblietavé lícenky, žiadne trblietavé spreje. A žiadna čierna ceruza.

Svoje miesto má mať hnedá ceruza a kvalitné matné očné tiene. Ceruzu nenanášajte po celej dĺžke horného viečka, ale len od miesta kde mihalnice začínajú až po ich koniec. Maximálne si môžete dovoliť šikmým štetcom upraviť koniec, a to miernym rozmazaním, vytiahnutím ceruzy jemne za kraj oka. Oči sa týmto krásne otvoria, zvýrazníte mihalnice ale nepôjde o nič nevkusné. To je presne to, čo potrebujete.

Zároveň skoncujte aj s tmavými rúžmi a akoukoľvek sivou farbou.

 Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net