Odvážne svadobné šaty: Ukážte nohy a nezabudnite na mašľu!

Please enter banners and links.

Ako vo všetkom, aj vo svadobných šatách rok od roku určuje smer módny priemysel. Od materiálu po strihy – to všetko sa každý rok mení. Ak sa v dohľadnej dobe chystáte pred oltár a výber svadobných šiat máte ešte len pred sebou, máte sa naozaj na čo tešiť. Trendy tohto roku sú rozmanité od  strihov až po farby!

Romantická čipka

Najväčší trend v móde svadobných šiat určila nová členka kráľovskej rodiny, mladá vojvodkyňa s Cambridge Catherin svojimi svadobnými šatami bohato zdobenými jemnou čipkou. Čipka sa opäť vracia k špičkám materiálu hojne používanom pri šití svadobných šiat, najmä tých úzkych. Zvýraznia útlejšiu ženskú postavu a dodajú priam rozprávkový nádych.

Asymetrické strihy

Ako minulý, tak aj tento rok ostáva asymetria svadobných šiat veľmi obľúbená. Predovšetkým sa jedná o šaty na jednom ramienku a iných, možno o niečo menej tradičných strihoch. Sukne sa stáčajú do strán, výstrihy voľne padajú a celkovo šaty už na prvý pohľad pôsobia naozaj ako módny skvost či umenie.

Ukážte nohy

Už pár rokov sa trend krátkych svadobných šiat pomaly ale isto prebíja na vrchol. Začína pri sukniach nad členkami a končí až pri tých naozaj mini. Pre menej odvážne budúce nevesty, ktoré sa však chcú popýšiť svojimi perfektnými nohami sú vhodné šaty síce po zem, ale s vysokým rázporkom, v ktorom nohy krásne vyniknú. Ideálnym kompromisom medzi tradičnou klasikou a módnymi trendamy sú šaty vzadu dlhé, ale dopredu skrátené.

Mašle, motýle a volániky

Keď hovoríme o nich, nejde tak úplne o iný typ svadobných šiat, ako bola reč doteraz. Volány a volániky, rôzne záhyby či vrstvenie sa tento rok používa pri všetkých typoch šiat – či dlhých, alebo krátkych. Šatám dodávajú nádych romantiky a vznešenosti.

Mašle, motýliky a kvety sú zas tento rok najpoužívanejšími aplikáciami na šatách vôbec. Zatiaľ, čo nežné motýliky a kvety (predovšetkým ruže) sú stálicami pri zdobení svadobných šiat, mašle sa po pár rokoch opäť vracajú na svadobnú scénu. Častokrát dokonca platí, že čím je mašľa väčšia, tým lepšie. Zašlo to až tak ďaleko, že niektoré svadobné šaty pôsobia dojmom, že celé sú jedna veľká mašľa uviazaná okolo nevesty.

Vyfarbite sa!

Áno, aj rôzne farby svadobných šiat si nachádzajú u neviest čoraz väčšiu obľubu. Od klasických bielych šiat doplnených „len“ zopár farebnými doplnkami, po svadobné šaty v nezvyčajných odtieňoch. Pohybujú sa od jemných bledých farieb, cez bordové a výnimkou nie sú ani čierne svadobné šaty, po ktorých siahnu naozaj len tie najextravagantnejšie nevesty.

 

Ak sa nechystáte zvoliť si ani jedny zo spomínaných šiat a máte strach, že sa dopustíte módneho faux pas vo svoj najväčší deň, nebojte sa! Stále sú v móde aj šaty bez ramienok, šaty úzkych strihov, ale aj nadýchaných sukní. Hlavné je, aby ste vo svoj šťastný deň boli tá najkrajšia predovšetkým pre vás samu.

Napísala: Lucia Zimanová

Foto: Internet