Odstávajúce ušká

Please enter banners and links.

Aj vy máte doma dieťa, ktorému odstávajú ušká? Bohužiaľ, ešte stále sa tento problém stáva terčom posmechov detí, čo postupne dieťa oberá o sebavedomie. Našťastie chirurgia dokáže ušká rýchlo “opraviť”. Zákrok je rýchly a efekt trvalý. Svojmu dieťaťu tak zabezpečíte detstvo bez posmeškov.

 

Bez stresu

            Mnohé mamičky svoje dieťa zbytočne stresujú tým, že problém odstávajúcich uší riešia babskými radami. Nielen že vôbec nepomáhajú, ale dieťaťu pridávajú starosti. Polohovanie počas spánku, nosenie úzkych čiapok či dokonca lepenie uší o hlavu je maximálne neefektívne. Korekcia sa týmto vôbec nedosiahne. Treba si uvedomiť, že s tvarom uší sa už rodíme – vekom sa zmení len veľkosť, nikdy nie tvar alebo odstávanie.

 

Jednoduchá operácia

            Úprava uší sa dá vyriešiť len chirurgicky. Ide o jednoduchý zákrok, kedy sa dieťaťu podá injekcia na lokálne znecitlivenie. Po pár hodinách budete ešte v ten istý deň doma. Dospelí môžu ísť na úpravu uší kedykoľvek, deti spravidla od dovŕšeného piateho roku života čo zaručuje, že dieťa už nepôjde do školy s odstávajúcimi uškami.

Hojenie trvá približne týždeň a pokiaľ nechcete, aby bola bandáž viditeľná, nechajte dieťaťu na hlave napríklad čiapku alebo čelenku. Po týždni sa ušká odkryjú a po úplnom zahojení nezostáva žiadna jazva nakoľko ide len o minimálnu ranku (navyše na mieste ktoré nie je vidieť).

 

Oplatí sa to

            Tie mamičky, ktoré riešili tento problém, si chirurgický zákrok nevedia vynachváliť. Rozdiel vidia najmä matky odkladajúce operáciu na neskôr pretože vidia, že sa dieťa cíti lepšie a aj zazeranie od iných sa už skončilo. Ak aj vás trápia takéto uši, objednajte na operáciu i vy. Nemusíte sa potom obmedzovať len na niektoré strihy vlasov alebo sa hanbiť vypnúť účes nahor.

 Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net