Očné tiene podľa farby očí

Please enter banners and links.

Trafiť sa do správneho očného tieňa nie je vždy jednoduché. Pri výbere musíte zohľadniť najmä farbu svojich očí pretože nie je jedno aký tieň použijete. To, čo pristane vašej kamarátke nemusí sadnúť vám, a naopak. Samozrejmosťou sú kontrasty pokiaľ máte v pláne svoj pohľad maximálne zvýrazniť a upútať naň pozornosť.

Magazín Mnau.sk vám ponúka líčenie, ktoré sadne presne vašim očiam!

 

Orieškové oči

Do tejto skupiny patria oči svetlohnedé, orieškové, jantárové a hnedozelené. Ideálne tiene pre vás sú zlatohnedé a oranžové, pre zvýraznenie očí napríklad na večerné líčenie zvoľte sivozelenú farbu.

Pri orieškových očiach sa dá dobre experimentovať takže sa nebojte kombinovať viaceré odtiene a rozličné intenzity jednej farby, napríklad do vonkajšieho kútika oka ostrejšiu oranžovú a smerom k obočiu jemnú broskyňovú. Dramatický pohľad vám zaručí orámovanie horného viečka hnedou alebo čiernou kajalovou ceruzkou.

Stopercentný efekt vám teda zaručí hnedá, kaki, modrozelená, zlatá, všetky oranžové a tmavšie zelené odtiene. Vyhnite sa všetkým fádnym farbám a siahajte po výraznejších tónoch.

 

Tmavohnedé až čierne oči

Pre vás sú ideálne všetky tmavé farby ako sú napríklad hnedá, čierna, tmavá sivá, námornícka modrá alebo sýta slivková. Dobre vám tiež sadne aj výrazná ružová, medená, bronzová a zlatá.

Na večierky kedy potrebujete zažiariť a oslniť krásnym pohľadom použite namiesto matných tieňov metalické strieborné alebo sivé. Vyhnite sa všetkým svetlým odtieňom a pastelovým farbám, tie iba utlmia váš pohľad.

 

Zelené oči

Pre zelené oči sú ideálne odtiene ružovej, fialovej, levanduľovej, jemnej orgovánovej a svetlej slivkovej. Dobre pristane vašim očiam aj bordová, purpurová či medená.

Váš pohľad krásne rozžiari tmavozelená kajalová ceruzka. Líčenie na večer zvýrazní tmavý očný tieň nanesený na vonkajšiu tretinu oka (napríklad už vyššie spomenutá námornícka modrá). Vyhnite sa svetlým modrým očným tieňom a svetlozeleným v akomkoľvek prevedení.

 

Modré oči

Ideálna farebná paleta pre vás musí obsahovať koralovú, jemnú oranžovú, medenú, zlatú, bronzovú, tmavosivú, zemitú hnedú, broskyňovú, marhuľovú. Vašu farbu očí zvýrazníte najlepšie kontrastom tak, že na vonkajší kútik oka nanesiete tmavšiu farbu (napríklad čiernu alebo tmavosivú).

Nezabudnite na sivú alebo čiernu ceruzu nanesenú na horné viečko. Samozrejmosťou by mala byť maskara v bohatom množstve.

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: mistermong