Očarí vás inteligencia vášho domova

Please enter banners and links.

Vitajte doma. Urobte si pohodlie, pretože vaša domácnosť sa o vás postará sama. Zázrak? Nie, to iba inteligentné spotrebiče presne vedia, čo robiť, aby ste boli spokojní.

Inteligentná domácnosť ovládaná smartfónom

Zvykli sme si používať rôzne tlačidlá, vypínače, ovládače, termostaty, uzávery. Je jednoduché ich stlačiť a čosi vypnúť alebo zastaviť a naopak. Prečo si to ale ešte viac neuľahčiť? Presuňte sa do vášho virtuálneho domova v obrazovke vášho telefónu a ovládajte spotrebiče v domácnosti jediným ťuknutím prsta, či ste v práci, na ceste domov, alebo si vychutnávate kávu z pohodlia sedačky. Aplikácia inteligentnej domácnosti je spoľahlivá a jediným pohnutím prsta dokážete v priebehu sekundy vypnúť a zapnúť, čo len chcete. Je to ako byť na niekoľkých miestach naraz. Nastavíte si termostat, zapnete kávovar, hudbu v miestnosti, rozsvietite či zhasnete lampy, spustíte zavlažovanie, ale aj stiahnete rolety… Nie ste si istí, či je zamknutá brána alebo sa vám nechce ísť pozrieť, kto zvoní pri dverách? Spýtajte sa vášho inteligentného domova.

 Spotrebiče poslúchajú riadiacu jednotku, vy si užívate

Dnes už nie je nijakou novinkou, že existujú také technické vychytávky, vďaka ktorým si vaša domácnosť môže žiť vlastným životom aj bez vášho riadenia. Stačí si raz naprogramovať inteligentnú riadiacu jednotku, zaobstarať inteligentné doplnky k nej (napr. zásuvky, termostaty a pod.) a už si len užívate luxus na požiadanie. Nie sú potrebné nijaké stavebné zásahy, stačí pripojenie na internet a aplikácia v mobile. Naprogramujte si tzv. scény a nebudete musieť myslieť na polievanie záhrady, vetranie či neustálu manipuláciu s roletami. Inteligentné zariadenia budú presne vedieť, kedy čo vykonať, zatiaľ čo vy sa budete venovať činnostiam, ktoré sú pre vás podstatnejšie. Kedykoľvek sa u vás doma stane čosi nezvyčajné, aplikácia v telefóne vás o tom bude informovať. A o tom to je – užiť si inteligentnú domácnosť po každej stránke. Získať potrebné pohodlie, ale mať pod palcom aj bezpečnosť či spotrebu energií. Prvky inteligentnej domácnosti je navyše možné neustále dopĺňať podľa potrieb, a tak si jedného dňa poviete, že ste získali skutočne dobrého sluhu.