Obočie korunou tváre, ako ho správne upraviť

Please enter banners and links.

Je naozaj výborné, že čoraz viac žien si dáva záležať na svojom zovňajšku. Venujú sa úprave vlasov, nechtov či tváre. Pretože to, ako vyzeráte a pôsobíte navonok, vás reprezentuje a čo-to napovie o vašej osobnosti. Ako sa hovorí, pre prvý dojem neexistuje druhá šanca.

Na úpravu vášho looku sa dnes už dajú použiť jednoduché triky, ktoré vám skrátia čas pred zrkadlom. Základom je naniesť make-up, špirálu, líčka a rúž. Avšak netreba zabúdať na dôležitú časť vašej tváre, a to je obočie. Veľmi často podceňované a neupravené. Ponúkneme vám tipy, ako ho rýchlo a jednoducho upraviť do požadovaného tvaru.

Časy tenkého obočia sú dávno preč. Takže ak ste vlastníčkou práve takéhoto typu, nechajte si pár chĺpkov dorásť a následne dokresľujte na miestach, kde to už nezarástlo. Preferuje sa plné prirodzené obočie s oblúkom nad stredom oka a špicom na konci. Tiež by ste sa mohli vyhnúť tetovaniu. Áno, je to pohodlnejšie, nemusíte sa tým zaoberať každé ráno. Ale v prirodzenosti je krása. Dajte si tú námahu každý deň.

Úprava obočia si vyžaduje trochu cviku. Takže si to doma pred zrkadlom dobre natrénujte. Jednoduchšou možnosťou je úprava ceruzkou. Kúpte si o odtieň tmavšiu ako máte obočie. Začnite najskôr vypĺňať chýbajúce miesta. Postupne pridávajte na intenzite a dorobte požadovaný tvar.

Pre tie zručnejšie je tu šikmý štetec a tieň. Pokojne môžete použiť tiene na oči. Tak sa vám otvára oveľa väčšia paleta možností. Tiež začnite najskôr vypĺňať miesta, kde chýbajú chĺpky. Najintenzívnejšia je farba na spodnej hrane obočia. Čím postupujete vyššie, tým je farba slabšia. Vytvarujete oblúk a hotovo.

Obočie je korunou tváre. Dodáva vášmu vzhľadu ten správny šmrnc. Netreba naňho zabúdať a vašu pozornosť si určite zaslúži.

FOTO: pexels.com