Please enter banners and links.
Kto si doteraz myslel, že nakupovanie v secondhandoch je na hanbu, možno práve teraz zmení názor. Môžete mať značkový kabátik za pár eur, ktorý bude voňať a vyzerať ako nový a ktorý nebude vlastniť nik iný vo vašom meste.
Zabudnúť na predsudky
Nakupovanie v secondhandoch má viac pre ako proti. Myslieť na to, kto asi mal predtým oblečené vystavené oblečenie, je úplne zbytočné, pretože kým sa tovar dostane na predajné pulty, prejde čistiarenským procesom. Výsledkom toho je, že je vydezinfikovaný a nádherne voňavý. Ešte vás môže odradiť kratšia záručná doba na tovar, no predpokladajme, že nebudete ochotní ísť po roku reklamovať niečo, za čo ste nedali ani päť eur, veď predsa vám to výborne poslúžilo. Vedeli ste, že v secondhande sa dostanete aj k úplne novým, nenoseným kúskom, ktoré majú ešte aj pôvodnú visačku? Nenosený a použitý tovar sa v predajniach oddeľuje, aby si mohol zákazník ľahšie vybrať, čo potrebuje.
Vytvorte si jedinečný štýl
Väčšina secondhandov na Slovensku nakupuje od zahraničných dodávateľov. Tovar do predajní prichádza vo vreciach a je nakupovaný na kilogramy, čiže predajca nemá ani poňatia, čo sa uňho ocitne. Keď však má skúsenosti s módou z konkrétnych krajín, vie, že sa môže tešiť na pekné kúsky. Potešia sa aj kreatívni zákazníci – ak lacný tovar v secondhande nespĺňa presne požiadavky na kvalitu či dizajn, so štipkou nápaditosti si ho môžu prispôsobiť vlastnému vkusu. Niečo skrátia, niečo zúžia, doplnia zaujímavý prvok a originálny kus oblečenia je na svete. S oblečením zo „sekáča“ máte vždy istotu, že na vás neukážu prstom, že nosíte rovnaký sveter. Zahraničná móda sa niekedy značne odlišuje od tej našej a iba málokedy sa stane, že by mali v jednej secondhand predajni dva rovnaké modely odevov.
Ohľad na ekológiu
A ešte je tu jedno hľadisko, prečo by sme si módu zo secondhandu mali obľúbiť všetci – je šetrná k životnému prostrediu. Vedeli ste, že oblečenie, ktoré sa v secondhande nepredá, putuje na recykláciu a môžu sa z neho vyrobiť ďalšie užitočné veci? Je to skvelá myšlienka. Za zmienku však stojí aj fakt, koľko energií sa spotrebuje pri hromadnej produkcii oblečenia. Sú to hodiny a hodiny výroby, nehovoriac o lacnej pracovnej sile a ťažkom živote krajčírok. Nákupom odevov zo „sekáča“ môžete zabojovať aj proti tomuto.
Reklamný článok