Oblečenie a šport

Please enter banners and links.

Radi športujete? Šport je veľmi dôležitý. Pozitívne vplýva na zdravie, krásu, ale aj postavu a je výborným doplnkom pri chudnutí. Takže väčšina žien sa športu či chce alebo nie proste nevyhne. Keď ideme behať alebo korčuľovať, oveľa viac času venujeme výberu vhodných tenisiek respektíve korčúľ. Nemali by sme však zabúdať aj na výber oblečenia a tiež spodného prádla. Vhodné oblečenie môže pri športovej aktivite byť veľmi nápomocné a aj vďaka nemu môžeme dosahovať oveľa lepšie výsledky.

Začnime spodným prádlom. Najdôležitejší je samozrejme výber podprsenky. Klasické podprsenky s kosticami sú pri behaní a celkovo pri intenzívnejšom pohybe veľmi nepríjemné. Často tlačia a hlavne sa v nich necítite pohodlne. Preto je nevyhnutné siahnuť po športovej podprsenke. Hlavnou funkciou športovej podprsenky je aj pri skákaní alebo behaní udržať prsia pod kontrolou, aby nijak neobmedzovali váš pohyb. Športové podprsenky však môžu byť aj veľmi elegantné. Dizajnéri si v posledných rokoch dali naozaj záležať a tak športovú funkciu dopĺňa aj tá estetická.

Ďalšou čoraz obľúbenejšou kapitolou v rámci športového obliekania je termo oblečenie. Termoprádlo zabraňuje vášmu potu ochladzovať alebo prehrievať organizmus a vďaka tomu sa vám lepšie športuje. Nehovoriac  o tom, že je to aj výborná prevencia proti prechladnutiu, ktoré je spojené hlavne so športovaním v prechodnom počasí.

Je síce pravda, že termoprádlo nie je práve najlacnejšia záležitosť, ale ak aktívne športujete, určite to je výhodná investícia. Keď však už kupujete takýto drahší kus oblečenia, dajte si záležať na správnom výbere. Termoprádlo by malo maximálne priľnúť na telo, lebo len vtedy dokáže odvádzať váš pot na vzduch a plní svoju základnú funkciu. Veľmi dôležitý je aj materiál. Termoprádlo by malo byť vyrobené z polyproplénu alebo polyesteru, prípadne v kombinácií týchto materiálov s inými materiálmi, najčastejšou bavlnou alebo vlnou.

Pri starostlivosti o termoprádlo buďte veľmi opatrní. Nevhodné žehlenie alebo používanie aviváže môže výrazne ovplyvniť jeho funkcie a potom už bude nepoužiteľné.

Ak teda radi športujete, určite nemyslite len na obuv, ale dôkladne si rozmyslite aj to, či si oblečiete. Šport tak bude pre vás príjemnejší a aj vaše výkony budú podstatne vyššie.

Autor: Spodné prádlo Astratex

FOTO: photostock