O čom sú v skutočnosti pánske jazdy?

Please enter banners and links.

Pohľad na baliaceho sa muža nie je veľmi príjemný najmä preto, že nevieme čo sa bude diať. Bude sa zabávať? Chce si len pokecať s kamarátmi? Ide za sexom? Na pár dní odrazu nebude pod podhľadom ženského oka čo je prinajmenšom znepokojujúce. Ako to teda naozaj je? Pánska jazda je pre mužov čosi ako očistný kúpeľ – my sme ukecané, chceme aby chlap stále komunikoval a navyše ho aj kontrolujeme či naozaj počúva. Na pánskej jazde je to naopak. Atmosféra je úplne uvoľnená a nikto nebude mať kázne o tom, že prázdne plechovky od piva patria do koša. Kým sme doma oni si užívajú život plnými dúškami. Tieto výlety sa líšia od seba podľa toho, o akú vekovú kategóriu mužov ide. Hovorí sa, že mladší skôr hľadajú flirt (a teda aj nezáväzný sex) než muži v zrelom veku.

Ako malé deti...

Budete sa možno čudovať, ale starší muž ani tak nehľadá milostný úlet – skôr ho zaujíma oddych pretože si bude chcieť odpočinúť od manželky, pracovných povinností a od znudeného života. Presne ako malé deti, aj takýto chlapi majú radosť z vlastnoručne vyrobených či opravených vecí. Púšťajú si zostrojené lietadielka alebo sa len tak tešia z opravenej motorky. Aspoň viete kde trávil toľké hodiny a prečo vychádzal z garáže ufúľaný od oleja. Ako malý chlapec. Nemusíte mať obavy z úletu za ktorý by sa neskôr pred vami hanbil. Pravdepodobne na to ani nebude mať chuť lebo ho viac zaujme jemne pikantné grilované mäsko z grilu spolu so stolným futbalom.

Mladší idú za flirtom

Či sa nám to páči alebo nie, mladší flirtujú celkom často, a preto by ich pánske jazdy teoreticky mohli byť vyplnené sexom. Podľa psychológov však väčšinou ide len o akési predvádzanie sa čím si dokazujú svoju schopnosť zbaliť slečny. Flirt im poskytuje pocit uvoľnenosti a, samozrejme, zvyšuje sebavedomie. Lov dievčat a vyhľadávanie nezáväzného sexu je tak skôr súčasťou pánskych jázd u mladších.

Sex chutí lepšie v lete

Nie je žiadnym tajomstvom, že sex nás baví oveľa viac v lete. Podľa psychológov z Birminghamu „to“ chcú muži v lete až 6x častejšie. Pritom ako majú dráždené zmysly našimi minisukňami a výstrihmi nás to ani nemôže prekvapiť. Veď k sexu je bližšie v plavkách než v lyžiarskom overale. Otázka nevery je však podľa sexuológov individuálna a je na samotnom mužovi, alebo na partii, ako sa rozhodne tráviť pánsku jazdu. Už vyššie je spomenuté, že starší muž ťažšie vkĺzne do romániku na pár dní. Skôr sa to dá čakať od mladšieho ktorý ešte nie je tak „vybúrený“.

Vychutnajte si pauzu!

Ak vám chce byť neverný, tak bude. A bude mu úplne jedno či sa to stane na pánskej jazde alebo doma; ba dokonca s domácim prostredím rastie chuť vyventilovať sa. Nemá zmysel zakazovať mu pánske jazdy nielen preto, že budete pred jeho kamarátmi vykreslená ako „zlá“. Rozumná moderná žena mu jednoducho doprajte pocit slobody a teší sa, že sa vráti oddýchnutý a spokojný. Vy si za ten čas nájdete konečne chvíle pre seba ktoré boli doteraz kdesi stratené medzi povinnosťami všedného dňa.

Napísala: Zuzana Šusterová

Foto: photostock