O čom je praktická predsieň?

Please enter banners and links.

predsieň

Zariaďujete predsieň? Chcete, aby bola praktická a štýlová zároveň? Sektorový nábytok je super, avšak príliš veľa sa toho doň nepomestí. Prinášame pár tipov, ako svoju predsieň ozvláštnite.

Stropné, nástenné i stojanové svietidlá dodajú tú správnu iskru

Nie sú to len svietidlá a také obyčajné lampy. Hoci sú to drobnosti, tak okrem toho, že sa postarajú o dostatočné osvetlenie v tejto dôležitej miestnosti, rozhodne im patrí čestné miesto v domácnosti. Vedia byť nenápadné i nápadné zároveň. Ak chcete upútať hneď od začiatku, voľte svietidlá, ktoré okamžite svojím štýlom „udrú do očí“.

Aj klasické „taniere“ môžu vyniknúť, pokiaľ zapadnú do celkového výsledného efektu. Sú lacné, ale zato veľmi elegantné. Tí z vás, ktorí obľubujú extravagantnejší štýl, by sa mali poobzerať po lustroch. Rustikálne, romantické, ale aj vintage alebo moderné ligotavé s kamienkami a ozdobami – výber závisí iba od vášho vkusu a od toho, čo chcete o sebe svojej návšteve prezradiť. Veľmi dobre vyniknú na chodbách nástenné malé lampy, ktoré sú zároveň náhradou obrazu – skratka doplnok a praktickosť v jednom.

Stojanové lampy sa hodia najmä do väčších predsiení, ale rozhodne patria k tým doplnkom, ktoré nemajú všetci. Výborne vyzerajú lampy z ryžového papiera, ktoré vytvárajú teplé tlmené svetlo. Pokiaľ chcete spojiť krásu so zdravím, vyskúšajte napríklad veľké soľné lampy. Tie majú pozitívny vplyv ako na fyzické, tak i na psychické zdravie človeka.

Imidžové kreslo alebo lavica sú top

Veľmi populárne sa v poslednej dobe stávajú lavice do predsiene, ktoré okrem toho, že skvelo vyzerajú, napomáhajú pri ľahšom prezúvaní. Ak však chcete byť iní, namiesto lavice voľte radšej zaujímavé kreslo. Vzory, farby a jeho tvar sa postarajú o senzáciu.

Hra s farbami

Pri výbere farieb buďte radšej opatrní, pretože platí, že menej je viac. Ak sú výrazné steny, doplnky voľte jemnejších tónov, rovnako tomu prispôsobte aj farbu nábytku. Ak však máte biele alebo veľmi svetlé steny, pokojne sa pohrajte. Ostaňte hlavne tón v tóne.

Veľký šatník?

Rozhodnúť sa pre ten správny nábytok do predsiene nie je veru jednoduché. Predsieňové súpravy sú síce krásne a cenovo dostupné pre každého, ale väčšinou každý povie, že v nich nie je dostatok úložného priestoru pre kabáty, obuv a iné predmety. Ideálne riešenie je preto skriňa, ktorá uschová všetko potrebné a nejaká tá komoda, ktorá pomôže upratať aj také drobnosti, akými sú napríklad papuče alebo sezónne čiapky, šále, rukavice, okuliare a klobúky.

Kvety, obrazy, koberce

Veľkú väčšinu máte už za sebou a teraz ostáva čas na finálnu úpravu. Izbové rastliny v pekných kvetináčoch, zaujímavé nástenné obrazy a farebne zladené koberce to maximálne zútulnia a predsieni darujú pečiatku s názvom „Sladký domov“.

FOTO: google.com