O chvíľu nahadzujeme zimné pneumatiky

Please enter banners and links.

pneumatiky

Aj vám sa zdá, že sa rok skracuje? Dni idú tak rýchlo, že sa nám všetko javí ako prednedávnom. Jar ale bola pred pol rokom, teraz sa chystá kraľovať jeseň, a tak buďte opäť správne pripravení na novú motoristickú sezónu. Nachystajte si zimné gumy, prípadne si zadovážte nové a užite si bezpečnú jazdu.

Zimné pneumatiky, čižmičky pre auto

Vyštartovať do ulíc v sychravom či mrazivom počasí na nesprávnom type pneumatík by mohlo byť podobne riskantné, ako keď si na zamrznutom teréne vykračuje dáma v lodičkách. Len ťažko získa kontrolu nad smerom svojej chôdze a často sa vlečie slimačím tempom, len aby prešla pár metrov bez úrazu. Podobne nepríjemné je sledovať šoférov, ktorí nestihli vymeniť letné pneumatiky za zimné. V septembri na to ešte nemyslíme, lebo beháme v tričkách, no približne v čase Dušičiek zrazu nečakane prituhne a my si zrazu gratulujeme, že sme odhodili lenivosť a boli sme schopní pustiť sa do prezúvania gúm. Kto si bežne prezúva sám, vie, koľko práce sa s tým spája, všetko vyčistiť, označiť a vhodne uskladniť. Pozor však na to, čo prezúvate. Pokiaľ si uvedomíte, že jazdíte často a po hrozných terénoch, zvyčajne treba nahradiť staré pneumatiky novými skôr ako o štyri roky.

Preskúmajte ponuku zimných pneumatík ešte dnes

Dajte si tú námahu a ešte na začiatku jesene skontrolujte dezén skladovaných zimných pneumatík. Ak už nespĺňa požiadavky bezpečnej jazdy, radšej si začnite hľadať nové pneumatiky, ktoré obstoja na mokrom, klzkom alebo mrazivom povrchu tak, že do vás na cestách vstúpi nová vlna sebavedomia. To ale neznamená pohnútku k riskovaniu, skôr ubezpečenie, že s kvalitnými pneumatikami to na cestách zvládnete za akéhokoľvek počasia a situácie. Zákruty i náhle zabrzdenia vaše nové zimné pneumatikyzvládnu tak, akoby ste boli profesionáli. Nečakajte na prvé mrazy a začnite o zimných pneumatikách uvažovať skôr, než na cestách spôsobíte poistnú udalosť. Mimochodom, tú by vám ani poisťovňa pri nesprávnom type pneumatík nepreplatila.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com