Nový muž – nový účes? Hlúposť!

Please enter banners and links.

Veľmi často počuť vetu, že keď sa v živote ženy objaví nový nápadník, okamžite sa dá buď ostrihať alebo zmení farbu vlasov. Páni z toho bývajú poriadne zúfalí, pretože im sa páčila práve tak. Ale to sme my, ženy. Sme márnivé, prchké a roztopašné.

 

Pravda sa skrýva niekde inde

Iba malé percento žien si zmení účes kvôli chlapovi. Prečo by to aj robili? Veď páčiť sa musíme v prvom rade sebe samým. Názory iných si môžeme vypočuť, no dôležité je, aby sme sa cítili krásne „vo vlastnej koži“. Sledovanie trendov niekomu prináša potešenie, iného to nemusí vôbec ani zaujímať. Jedno je isté – vždy boli a budú krásne vlasy tie, ktoré pôsobia zdravo a ich dĺžka je iba ďalšie plus. Naozaj platí, že sú korunou krásy. Avšak stále robíme tú istú chybu – jedného dňa nám akosi „prepne“, dáme sa ostrihať úplne na krátko a už na druhý deň vyplakávame, čo sme to urobili.

 

Chceme byť stále krajšie a vyzerať mladšie

Zmena účesu u žien znamená iba toľko, že nám na sebe záleží. Máme rady pozitívne ohlasy a pochvaly nášho okolia. Zbožňujeme pohľad do zrkadla a obzvlášť vtedy, keď sme s výsledkom spokojné. Upravené vlasy vyzerajú mladistvo, sviežo, solídne a dokážu nám ubrať zopár rôčkov. Stačí si zvoliť správny strih alebo odtieň a nemusíme navštíviť salón krásy, kde sa nás snažia umelo vylepšovať pomocou ihiel.

Akonáhle pocítime vo svojom živote rutinu a nudu – je najlepší čas zájsť si do kaderníctva. Tam už presne vedia, čo s naším „problémom“.

Obvykle však platí, že úplne nakrátko idú dámy, ktoré prežili búrlivý rozchod a túžia po novom začiatku.

Tie, ktoré to chcú iba trochu „oživiť“, si doprajú postupný zostrih alebo vyskúšajú ofinu.

S príchodom prvých šedín sa veľa žien rozhodne vyskúšať inú farbu vlasov no a najmä čerstvé mamičky volia také účesy, ktoré vyzerajú super aj bez dlhého vystávania pred zrkadlom.

Rapídne zmeny týkajúce sa častého farbenia vlasov a neustále meniace sa štýly a odtiene – sú známkou žien, ktoré vyjadrujú svoje pocity prostredníctvom svojho tela. A teda – blondínky túžia byť milované, brunetky sú sebavedomé, čiernovlásky exotické a červenovlásky vášnivé.

FOTO: pexels.com