Nosné stĺpy pevného vzťahu

Please enter banners and links.

Domnievate sa, že už máte po svojom boku toho pravého princa, no stále neviete čo robiť preto, aby vám spoločné chvíle vydržali čo možno najdlhšie. Ak už chcete spolu zostať a prípadne premýšľate aj nad manželstvom, je dobré poznať základné piliere každého dobrého vzťahu. Úspešné páry v štatistikách uvádzajú, že spolu fungujú dlhé roky na základe dôvery, tolerancie, vášne a komunikácie.

 

Plánujte spolu

         Je jasné, že v základných predstavách o živote by ste sa mali zhodnúť. Vyriešte teda spoločne otázku bývania, detí a iných dôležitých plánov. Áno, protiklady sa síce priťahujú, ale ak nenájdete kompromis len ťažko dospejete k dlhšiemu a pevnejšiemu vzťahu. Pokiaľ ste napríklad rodinne založená a on viac dobrodružný sú len dve možnosti – buď sa dohodnete na vzájomnej tolerancii, alebo vám to nebude fungovať. Preto je nutné spoločné plánovanie.

 

Priateľstvo

         Mnohí zaiste potvrdia z vlastnej skúsenosti pravidlo, že priateľstvo je niekedy viac ako samotná láska. Je to pocit blízkosti, spolupatričnosti, spoľahlivosti, zdôverenia sa a delenia s dobrým i zlým. A pre tieto dôvody by ste si vo vzťahu mali byť nielen partnermi, ale zároveň i priateľmi. Snažte sa spoločne o takéto pevnejšie puto a uvidíte, že si budete bližší a šťastnejší.

 

Rešpekt

         Pokiaľ ste rozdielny nesnažte sa o násilné prispôsobenie na obraz toho druhého; vy na jeho a on na váš. Radšej sa skúste rešpektovať, vyjsť si v ústrety a majte snahu pochopiť jeho chyby. Ani vy predsa nie ste dokonalá. Páry, ktoré sú spolu už niekoľko rokov tvrdia, že by ste sa občas mali prispôsobiť vy a občas on.

 

Chvála a komunikácia

         Zatiaľ nevieme čítať myšlienky, takže nám zostáva iba komunikácia. Pokiaľ chcete svojho drahého pochváliť nečakajte na vhodnú chvíľu alebo správne slová, jednoducho iba vyjadrite svoje uznanie. Pochváľte ho za dobre odvedenú prácu, chutnú večeru ktorou vás prekvapil alebo starostlivosť o vaše dieťa kým bolo choré a vás volali do práce. Slová sú silným prostriedkom motivácie, preto by sme na to nemali zabúdať.

 

Sex

         Jedným zo znakov dobre fungujúceho vzťahu je pravidelný a v neposlednom rade aj uspokojivý sex. Podľa manželských poradní platí, že pokiaľ vám to v sexe nefunguje, väčšinou to potom nejde ani v iných oblastiach spoločného života. Vášeň treba pestovať rovnako ako i sexuálnu príťažlivosť. Skúšajte nové veci, pripravte si vaňu plnú peny a erotickej atmosféry, doprajte si novú spodnú bielizeň alebo sa v erotickom kostýme zahrajte na drsnú policajtku. Povedzte mu otvorene po čom túžite a nechajte aj svojho partnera aby vám mohol povedať svoje predstavy. Bavte sa!

 

Detaily

         Na detailoch skutočne záleží. Vzťah môžete spoločne pestovať aj na základe maličkostí bežného dňa. Potešte ho jeho obľúbeným jedlom, choďte do kina, milujte sa v aute na okraji mesta a ak nechcete, aby zabudol na spoločné výročia, zaznačte mu do kalendára na pracovnom stole srdiečko. Pokiaľ uvidíte takúto snahu v jednoduchých veciach aj od svojho partnera, váš vzťah má s najväčšou pravdepodobnosťou skutočne zmysel.

 Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net