Nízke Tatry nielen pre lyžiarov

Please enter banners and links.

Nízke Tatry sú známe svojou nádhernou prírodou a bohatým turistickým potenciálom, nie sú však rajom len pre lyžiarov. Táto horská oblasť na strednom Slovensku ponúka pestrú škálu aktivít a zážitkov pre každého, kto túži po relaxácii či dobrodružstve na jednom mieste. Nechcete sa počas dovolenky obmedzovať len na zimné radovánky? Dovolenka v Nízkych Tatrách sa vám bude páčiť!

Turistika v Nízkych Tatrách

Nízke Tatry sú ideálnym miestom pre milovníkov turistiky. Početné turistické trasy rôznej náročnosti umožňujú každému návštevníkovi vybrať takú, ktorá najviac vyhovuje jeho kondícii a preferenciám. Počas letných mesiacov rozkvitnú horské lúky a ponúknu úžasný pohľad na okolité vrcholy. Navštívte Chopok, Poľanu, Ďumbier, pôsobivé Vrbické pleso alebo Vajskovský vodopád, Demänovskú ľadovú jaskyňu, Bystriansku jaskyňu alebo Jaskyňu mŕtvych netopierov.

Cykloturistika aj pre cyklistov bez kondičky

Pre dobrodruhov na dvoch kolesách máme tiež dobrú správu. Nízkymi Tatrami sa viete pokochať aj zo sedadla svojho bicykla. Či už si vyberiete zvlnené cesty, alebo horské trasy, čaká vás nádherná príroda a vzrušujúce výhľady. Množstvo cyklotrás poteší začiatočníkov (Svidovské sedlo) aj skúsených jazdcov (Bike park Mýto pod Ďumbierom).

Kultúra a tradície

Nízke Tatry sú obklopené malebnými dedinkami, kde môžete spoznať slovenskú kultúru a tradície. Miestne podujatia a festivaly vám umožnia priblížiť sa miestnemu životu a spoznať tradičné remeslá a pokrmy. Nezabudnite ochutnať tatranské špeciality. Tradičné jedlá vyrobené z čerstvých miestnych surovín vám budú chutiť celkom inak ako doma. Nezabudnite si v reštaurácii vypýtať bryndzové halušky a zapite ich pohárom žinčice alebo si pochutnajte na lahodných slovenských syroch.

Adrenalínové športy

Pre tých, ktorí hľadajú adrenalínový zážitok, ponúkajú Nízke Tatry rôzne možnosti trávenia voľného času. Lanovky, paragliding alebo jazdu na horských bicykloch, to je len pár príkladov, ako si užiť horskú krajinu z iného pohľadu. Lanový park Tarzania Tále či Tarzania Jasná ponúkajú možnosť adrenalínového vyžitia malým i veľkým.

Wellness a relaxácia

Po aktívnom dni vonku si môžete oddýchnuť v jednom z mnohých wellness centier, ktoré sa nachádzajú v lokalite Nízkych Tatier. Sauny, masáže a iné relaxačné procedúry vám pomôžu obnoviť energiu a príjemne si oddýchnuť. Ak ste mali šťastie na dobré ubytovanie, nemusíte chodiť ďaleko. K mnohým chatám a apartmánom prislúchajú privátne sauny, vírivky alebo bazény, kde si užijete relax v súkromí. Navštívte stránky fiemso.com a nájdite v ponuke ubytovania v Nízkych Tatrách zariadenia, ktoré naplnia vaše očakávania.